חדשות תל אביב

הקילומטרים האחרונים במרתון הבחירות

חדשות תל אביב17 באוקטובר 2018    3 דקות
0

מערכת הבחירות הרגועה בתל אביב התחממה בסוף השבוע שעבר, בעקבות קמפיין חוצות שהעלתה רשימת הליכוד למועצת העירייה תחת הכותרת "אנחנו או הם" • אסף זמיר וציפי ברנד הציגו תכנית לחינוך מסובסד לגיל הרך, וברשימת "יאפא" מנסים להחזיר את יפו למעמדה הראוי - לא כשכונה בתל אביב

הקילומטרים האחרונים במרתון הבחירות
נתניהו וגלעדי בכנס הליכוד בתל אביב ׀ צילום: צחי פוגל

שילוט קמפיין הליכוד, שבו הודגשה האפשרות בין הבחירה בליכוד או בתנועה האסלאמית ביפו ובמסתננים בשכונות דרום העיר, עורר הדים ותגובות סוערות.
ראש רשימת מרצ, מיטל להבי, דרשה להסיר לאלתר את הקמפיין שהוא מסית וגזעני, לדבריה. "תל אביב היא עיר של דו-קיום ופלורליזם ולא ניתן להכניס אליה מצגי שנאה והסתה, שתכליתם לקושש קולות לצרכים פוליטיים", ציינה במכתב הדרישה ששיגרה לליכוד באמצעות בא כוחה של מרצ, עו"ד יורם אברהמי.
גם אסף זמיר, המתמודד לראשות העירייה, יצא נגד קמפיין הליכוד: "אסור שמערכת בחירות בעיר תהפוך להיות מקור לשסע ופילוג", הוא הזהיר. "הקמפיין לא משקף את הלך הרוח של העיר שלנו".
אסף הראל, המתמודד לראשות העירייה ולמועצה בראש רשימת "אנחנו העיר", יצא גם הוא בעקבות הקמפיין בקריאה לרשימות המתמודדות בבחירות – "אל תשבו בקואליציה עם הליכוד".
בנוסף, ברשימת "אנחנו העיר" יזמו עצומה הקוראת לרשימות המתמודדות למועצת העיר להתחייב שלא יישבו בקואליציה עם רשימת הליכוד, וציינו: "לא נסכים לשבת בקואליציה עם רשימה המשתמשת בקמפיין מסית ומפיצה מסרים גזעניים ברחבי העיר".
ראש העירייה רון חולדאי הודיע השבוע שבעקבות פנייתו לרשימת הליכוד הקמפיין הוסר. "מברך על כך שסיעת הליכוד נענתה לפנייתי ושהוחלף הקמפיין שאין לו מקום בעירנו. אין 'אנחנו או הם' בתל אביב-יפו", ציין חולדאי בציוץ בטוויטר.
בסניף הליכוד בתל אביב אמרו בתגובה: "התנועה עומדת מאחורי הקמפיין. אנחנו נגד התפשטותה של התנועה האסלאמית ונגד עיר המסתננים שהוקמה בדרום תל אביב. הקמפיין הורד בהתאם לתכנון המוקדם. נמשיך להגיד את האמת, גם אם היא לא נעימה לחלק מהאנשים".
ביום שלישי קיבלה רשימת הליכוד בתל אביב תמיכה פומבית מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהגיע לכנס מיוחד של הרשימה, שבראשה עומדים המשנה לראש העירייה, ארנון גלעדי, וחברת המועצה כרמלה עוזרי.

זמיר: "חינוך מסובסד לגיל הרך"
אסף זמיר, המתמודד לראשות עיריית תל אביב, וחברת המועצה ציפי ברנד, שתוצב במקום השני ברשימתו "רוב העיר", הציגו תכנית לחינוך מסובסד ומפוקח לגיל הרך.
במסגרת התכנית, תיקח העירייה אחריות על תחום החינוך לגיל הרך, ותקים תוך חמש שנים 200 גנים בהפעלה עירונית, בעלות מסובסדת של 2,000 שקל בחודש בלבד.
"תכנית החינוך לגיל הרך שיזמנו היא הכרחית. דווקא בשנים הקריטיות ביותר לילדים התמיכה והליווי של המדינה הם הפחותים ביותר", ציין זמיר.

"יפו אינה שכונה בתל אביב"
בראש רשימת "יאפא", המתמודדת בבחירות למועצת העירייה, יעמדו עאבד אבו שחאדה, ליסה חנניה והשחקנית עינת וייצמן, תושבי יפו בעצמם.
"יפו אינה שכונה בתל אביב והיא לא תוכל להתמודד עם האתגרים הקשים שעומדים בפניה אם עיריית תל אביב תמשיך להתייחס אליה רק כאל שכונה/קהילה", ציינה חנניה. "אנחנו הרשימה היחידה מבין 22 הרשימות שמורכבת מתושבי יפו ושהתחייבה לשים את יפו במרכז".
חנניה (30), שנולדה וגדלה ביפו, היא בעלת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת ברנדייס בארה"ב. בעבר שימשה כיועצת פוליטית לענייני ערבים לשגרירות בריטניה בישראל.
עאבד אבו שחאדה (30), פעיל חברתי-פוליטי יליד יפו, משמש כעוזר מחקר באוניברסיטת קווין מארי בלונדון וסטודנט לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. אבו שחאדה היה ממייסדי תנועת "צעירי יפו".
עינת וייצמן, במאית ושחקנית (45), מביימת ומשחקת בין היתר בתיאטרון יפו.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה