חדשות תל אביב

הקואליציה בדרך, המהנדס בדרך הביתה

חדשות תל אביב22 בנובמבר 2018    2 דקות
0

צרות בצמרת: בזמן שחולדאי עסוק בהקמת הקואליציה, אחד מבעלי התפקידים החשובים והרגישים ביותר בעירייה - מהנדס העיר, אדריכל עודד גבולי - החליט לשים את המפתחות

הקואליציה בדרך, המהנדס בדרך הביתה
גבולי. איש מפתח ׀ צילום: רוי אלימה, פלאש 90

לפני חודש נראה היה שרון חולדאי, שהיכה את כל התחזיות וגרם להרבה פרשנים לאכול את הכובע, הולך לקדנציה נוספת ללא חריקות ורעשי רקע מיותרים, אלא שלא עבר זמן רב וכבר החלו לצוץ סדקים, שהשפעתם – נכון לכתיבת שורות אלה – עדיין אינה ידועה. מדובר בעזיבה של אחד מהברגים המרכזיים במערכת המשומנת של ראש העירייה ואחד מבעלי התפקידים החשובים והרגישים ביותר: מהנדס העיר, אדריכל עודד גבולי.
התשובה לשאלה אם חולדאי צפה את המהלך או לא, עדיין לא ברורה, אם כי רמזים למהלך אפשר היה לראות ברקע, כפי שנפרט בהמשך. מה שבטוח: זה בא בזמן הכי פחות נוח לראש העירייה.
בימים אלה עסוק חולדאי בבניית הקואליציה שתשרת אותו בקדנציה הקרובה. המהלכים עדיין מתגבשים וקיים חוסר ודאות לגבי הרכבה הסופי של המועצה הבאה. אדריכל עודד גבולי, שהודיע על החלטתו לפרוש אחרי שבע שנים בתפקיד, כיהן בתפקידים בכירים במִנהל ההנדסה בעיריית תל אביב-יפו.
בין היתר שימש גבולי כמנהל אגף התכנון בעירייה. הוא הוביל במהלך כהונתו את תכנית המתאר של תל אביב שזכתה להדים רבים, אבל כפי שכתבנו בעבר ב"המקומון" – גם ללא מעט מתנגדים.

סלע המחלוקת

עובדה ידועה היא שבין חולדאי לגבולי היו בתקופה האחרונה חילוקי דעות בנוגע לעתיד של שדה דב.
בעוד גבולי תמך בסגירת שדה התעופה ובניית יותר מ-15 אלף יחידות דיור במתחם, חולדאי התנגד בצורה נחרצת, והוא עדיין מתנגד, לסגירת שדה דב. זאת ללא מציאת חלופה תעופתית מתאימה. האם זה היה הרקע למהלך הדרמטי? עדיין לא ברור, אם כי אין ספק שזה לא הוסיף למערכת היחסים בין השניים.
עדיין לא ברור מי יחליף את גבולי בתפקיד החשוב והאם יחול שינוי במדיניות התכנון והבנייה במִנהל ההנדסה.
מעיריית תל אביב יפו נמסר בתגובה: "אדריכל עודד גבולי הודיע לראש העירייה על רצונו לסיים בעוד כחצי שנה את תפקידו, וזאת לאחר כשבע שנים. אדריכל גבולי מילא את תפקידו הקשה והמסובך בהצלחה מרובה, ואנחנו מודים לו על האופן שבו הוביל את מִנהל ההנדסה בשנים האחרונות ומאחלים לו הצלחה בהמשך".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

בוקר של תאונות בגשם

לפנות בוקר, בשעה 04:30 התקבל דיווח במוקד מד"א, על רכב שהתהפך בכביש 20 לדרום, מתחת למחלף השלום לכיוון מחלף לה...

חדשות תל אביב20 בינואר 2020    דקה אחת
0

המספר הנוסף

  כבר אפשר לראות בעיר את הקורקינטים השיתופיים עם לוחיות זיהוי. במקביל לתקנה שנכנסה לתוקף בראשית החודש, הוקמה גם יחידת...

חדשות תל אביב20 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה