חדשות תל אביב

הפעילה החברתית מאי גולן רצה לכנסת

חדשות תל אביב7 בינואר 2019    3 דקות
3
הפעילה החברתית מאי גולן רצה לכנסת

בחמש השנים האחרונות אני מסקר מקרוב את מאבקה של מאי גולן, יו"ר עמותת העיר העברית, נגד המסתננים. לאורך התקופה הזו היה לי ברור שזה לא שאלה אם היא תרוץ לכנסת, אלא מתי. והשאלה הזו נפתרה השבוע כשהכריזה על כניסה למרוץ בפריימריז של הליכוד.

"בשנה האחרונה פנו אליי אלפי אנשים שקראו לי לרוץ, אם זה ברשתות החברתיות השונות או אם זה ברחוב או בסופר כשעוצרים אותי", מספרת גולן. "כל פנייה כזו מגיעה מהלב ומבקשת ממני להיאבק למען עם ישראל במקום שבאמת אפשר להשפיע ולשנות".

למה בליכוד?

"נפגשתי עם כל שר וח"כ ממחנה הימין על המפה הפוליטית, כולל עם ראש הממשלה והבנתי שכדי לעשות שינו, צריך להיות חלק ממפלגת השלטון".

מה תגידי לאנשים שיגידו שאת יכולה להשפיע מבחוץ על המאבק שלך יותר מבפנים?

"גם אני וגם הפעילים שלצדי הבנו שבכדי להביא מאבק למיצוי ולפתרון אמיתי יש להיות חלק מההנהגה, ואני מאמינה בלב שלם שכל עוד אלך עם האמת שלי אביא הישגים אמיתיים".

למה את לא מתחילה מהרמה המקומית?

"אני חלק מהרמה המקומית כבר לא מעט שנים, למרות שאני לא חברת מועצה אני בהחלט יודעת מה הולך שם ומכירה את כל הנפשות הפועלות. לצערי היום אין יכולת לימין להשפיע באמת ברמה המקומית ואין לי שום רצון לשבת בקואליציית רוב של חולדאי שהוא בעצמו משתף פעולה עם חיזוק המסתננים הבלתי חוקיים ועוזריהם מארגוני השמאל הקיצוני".

בוקי נאה עורך סיורים בדרום תל אביב. מה את חושבת על כך?

"בוקי נאה בעיניי הוא פרובוקטור ותו לא. הוא מתגרה במשטרה, הוא מתגרה באזרחים, הוא מתגרה בתקשורת והכל כדי להמשיך את המפעל המשומן של הסיורים שלו שמניבים לו משכורת שנתית נאה. אני יודעת מה זה סיורים בדרום תל אביב שכן אני מדריכה אותם כבר שנים רבות, אני לא מראיינת יצאניות ונרקומנים,  לא רבה בכוונה עם שוטרים ולא הולכת לבתי בושת כמו בוקי נאה, אני מראה לאנשים את החצר האחורית שאף אחד לא יראה להם, ולראיה לא היה אדם אחד מתוך עשרות האלפים שסיירו איתי בשנים האחרונות שהצליח לישון שנת ישרים באותו הלילה אחרי שסייר איתי".

השבוע הודיעה קבוצה של אריתראים שהם מקימים מפלגה והם גם רוצים לרוץ לכנסת. יכול להיות שתפגשי אותם במזנון הכנסת.

"למרות שמדובר באמתלה, כדאי לומר שלא רחוק היום שבו העניין עוד יתממש. אותם מסתננים בלתי חוקיים כבר יכלו להצביע בבחירות המקומיות האחרונות וראינו שהם מיד יישרו קו עם מפלגת השמאל קיצונית של אסף הראל. אם הם לא יוצאו לאלתר ממדינת ישראל, לא ירחק היום שבו הם יישמו את כל סיבת הגעתם על ידי השמאל בישראל – שינוי המצב הפוליטי על ידי הצבעה למפלגות השמאל הקיצוני ולמפלגות הערביות בכנסת".

בוקי נאה מסר בתגובה: "אני לא מכיר את הגברת. לא יודע איזה סיורים היא עושה. שתצליח בעבודה. אני עושה סיור אחר. לא המצאתי את הזונות, הגנבים והנרקומנים ובתי הבושת ומועדוני החשפנות. הסיור שלי עובר גם שם. לסיור שלי בא רק מי שרוצה. לא מי שלא רוצה".

צילום: ראובן קסטרו

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מפיגים את השעמום: פעילויות תרבות מקוונות בספריות...

גם עם תום הסגר השני, ילדים ובני נוער רבים נמצאים עדיין בבית. לכן, כפי שעשו בשבועות האחרונים בהצלחה רבה, גם...

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    3 דקות
0

למען הקהילה: פרויקט התנדבותי לסיוע במצבי משבר...

עמותת לב זהב המעניקה שירותי סיעוד ורווחה לגיל השלישי ברחבי הארץ יזמה פרויקט לסיוע לקשישים בקהילה ליציאה ממשבר והפגת בדידות....

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בהצלחה

 • אמא של מאי היתה. מנהלת בית זנות בתחנה המרכזית בתל אביב
  אמא של מאי גולן היה בית זונות בתחנה המון שנים.

  היא היתה מנהלת. בית זונות. בתחנה אצלה בבית עד שמאי נולדה.

  1. מאי גולן
   אמא שלי

   אם אתה גבר תזדהה בשמך האמיתי המלא ותזכה לתביעת דיבה שתצטרך לשלם במשך כל החיים העלובים שלך.