חדשות תל אביב

"הפיקוח על עבודת קבלני הניקיון לוקה בחסר"

חדשות תל אביב7 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

כך טוענת יו"ר ועדת הביקורת העירונית וחברת מועצת העירייה שולה קשת, בעקבות דוח מבקרת העירייה • לדבריה, לא נערך רישום מלא של הליקויים, ולא הוטלו קנסות כמתחייב • חולדאי: תוגברו הפיקוח והאכיפה

"הפיקוח על עבודת קבלני הניקיון לוקה בחסר"
קשת. יחידה באופוזיציה ׀ צילום: יח"צ

"מדוח מבקרת העירייה על אגף שפ"ע, מצטיירת תמונה שמעידה על אי-תפקוד עבודת הקבלנים, ועל הפיקוח על עבודתם הלוקה בחסר", מתריעה יו"ר ועדת הביקורת העירונית וחברת מועצת העירייה שולה קשת.
קשת, שהיא למעשה חברת המועצה היחידה באופוזיציה, התבססה על דוח מבקרת העירייה אורית שבתאי. "חלק ממנהלי האזורים באגף שפ"ע לא יכלו להציג בפני הביקורת את דוחות המפקחים, כיוון שחלקם לא נרשמו, ואלה שכן היו מסמכים ידניים שלא נערכו באופן ממוחשב", טוענת קשת. לדבריה, "במרבית המקרים שבהם עבודות הניקיון והאחזקה לא נעשו כלל, או לא נעשו כראוי על ידי הקבלנים, המפקחים מטעם העירייה לא ערכו רישום מלא ומדויק של הליקויים, ואף לא הטילו קנסות על הקבלנים כמתחייב. זאת, מבלי שתועדו השיקולים לאי-הטלת הקנס".
ראש העירייה רון חולדאי אמר בתגובה כי הוא מתמקד בליבת העשייה התפעולית, והודיע כי אגף שפ"ע מבצע כל שלוש-ארבע שנים רוטציה בין בעל תפקידים – סגני מנהלים, מנהלי אזורים ומפקחים. לדבריו, במחלקת גנים ונוף הוטמעה מערכת שמאפשרת לקבל דוחות בזמן אמת. "המפקחים ממלאים דוחות סיור באמצעות הטלפון הסלולרי, מצלמים תחנות והתיעוד מתבצע על בסיס קבוע", הוסיף.
חולדאי אמר עוד כי שיעור הקנסות הניתנים במקרים שבהם נעשו עבירות על דרישות המכרז עומד על כ-5%, ובעקבות הביקורת, הוקמה באגף שפ"ע ועדת קנסות. "עם זאת, לצד החשיבות ביצירת הרתעה, יש גם חשיבות למתן הזדמנות לטפל במפגע ולהשיג את התוצאה הרצויה. אין להתפשר בליקויים בסכנה בטיחותית", ציין. "האגף מקפיד שלמחלקת גנים ונוף ייקלטו רק מפקחים מקצועיים בתחום הגינון והפיקוח".
בתגובה לממצאי הביקורת על אי-טיפול יעיל בתופעת הגרפיטי בשטחים מגוננים בעיר, הודיע חולדאי כי תוגברו הפיקוח והאכיפה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

קר… קר… מתחמם

  גל הקור ששרר השבוע גרם לרבים מדרי הרחוב בעיר להימלט מהרחובות ולחפש מקומות מחסה. “לא היו לנו מספיק מיטות...

חדשות תל אביב17 בפברואר 2020    דקה אחת
0

הייאוש נעשה יותר זול

סגירת שדרות ירושלים ביפו לתנועת כלי רכב, בשל עבודות הקו האדום של הרכבת הקלה, פוגעת קשות ברבים מהעסקים לאורך השדרה....

חדשות תל אביב14 בפברואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה