חדשות תל אביב

העיר עולה כיתה

חדשות תל אביב29 באוגוסט 2019    3 דקות
0

אם לא יחולו שיבושים של הרגע האחרון, עלמה ולוסי רביד יחלו ללמוד בפעם הראשונה בחייהן בבית ספר, יחד עם עוד כ-70 אלף תלמידים, שיפתחו ביום ראשון את שנת הלימודים בעיר

העיר עולה כיתה
לוסי ועלמה. "אנחנו מאוד מתרגשות" ׀ צילום: באדיבות משפחת המצולמות

לוסי ועלמה רביד, שנולדו בהפרש של עשרה וחצי חודשים באותו שנתון, כבר מתרגשות לקראת עלייתן לכיתה א'. ביום ראשון בשעה 8:00 הן יחלו את לימודיהן בבית הספר הממלכתי-דתי "יחד" בשכונת יד אליהו. "אנחנו מאוד מתרגשות", הן אומרות, ומצפות לראות בפעם הראשונה את המורה שלהן בכיתה א' ולהכיר חברים חדשים.
הן אוהבות מאוד חוברות צביעה ויצירה, כבר יודעות את כל האותיות ומצפות "ללמוד הרבה דברים חדשים – כתיבה, חשבון, היסטוריה, מדעים ואומנויות".
יש לכן כבר תיק וקלמר?
עלמה: "כן, של חד קרן עם נצנצים".
לוסי: "לי יש את החיפושית המופלאה בצבע אדום".
תשבו זו ליד זו בכיתה?
עלמה: "עוד לא יודעת. אני רוצה להכיר גם חברים חדשים".
אם לא יחולו שיבושים של הרגע האחרון, עלמה, לוסי ועוד כ-70 אלף תלמידים יפתחו ביום ראשון את שנת הלימודים בעיר. יחד עם עיריות ירושלים וחיפה, עתרה העירייה לבית הדין לעבודה, כדי שיורה למורים לפתוח את שנת הלימודים כסדרה. זאת, בעקבות איום ארגוני המורים על כוונה להשבתת הלימודים, אם לא יושגו הבנות עם משרדי החינוך והאוצר. מומלץ לעקוב אחר ההתפתחויות.
לראשונה לאחר שנים ארוכות, ייפתח בית ספר על-יסודי חדש בדרום תל אביב. זה יקרה בשכונת נווה עופר, שם הוקם תיכון למקצועות ההייטק והאומנויות על שם שמעון פרס. למבנה בית הספר, שהוקם בהשקעה של כ-120 מיליון שקל, עיצוב אדריכלי מרשים. בין השאר, יוכלו התלמידים לבחור במסלולי לימוד כמו סייבר, תכנות ורובוטיקה, לצד מוזיקה וקולנוע.
לתיכון "פרס" יצטרפו גם שני בתי ספר יסודיים חדשים. בדרום-מזרח העיר, בין שכונת ליבנה לשכונות עזרא והארגזים, יחל לפעול בית הספר "ליבנה". בשכונת שפירא יוקם לראשונה בית ספר ממלכתי שכונתי. בית ספר "הצומח" הוקם לצד בית הספר הממלכתי-דתי הוותיק "שורשים". העיר מתחדשת גם בכ-30 כיתות גן, ביניהם אשכולות גנים חדשים בשכונות נווה עופר, נווה שרת ואשכול הגנים בשכונת שפירא, המשלב שני גנים חילוניים, שני גנים דתיים ושני גנים של החינוך המיוחד.
בנוסף, מתחדשת מערכת החינוך בעיר גם ב-17 מנהלים חדשים, מתוך 24 מנהלי בתי הספר בדרום העיר וביפו. לנוכח המחסור במורים, הודיעה העירייה על יישום תכנית מואצת להסבת אקדמאיים להוראה. ב-1 בספטמבר ייכנסו ללמד במערכת החינוך בתל אביב-יפו 33 מורים חדשים שעברו הסבה עירונית, בשיתוף משרד החינוך ומכללת לוינסקי. היעד יהיה להכשיר לפחות כ-100 מורים לשנת הלימודים הבאה.

40 כיתות חדשות

במסגרת השיפוצים וההרחבות של מוסדות החינוך בעיר, הוקם אולם ספורט חדש בבית הספר "נופים" בקריית שלום. בנוסף, הסתיימו העבודות ההרחבה בבתי הספר "משה שרת" בנווה שרת, "דוד ילין" בהדר יוסף ו"יחדיו" בנווה אביבים. במסגרת פרויקט ההרחבה, נוספו כ-40 כיתות לימוד למספר בתי ספר בעיר.
לנוכח המחסור בגנים לבני 3-0, הודיעה העירייה על כוונתה להגביר מעורבות עירונית גם בגילאים אלה, בשורת צעדים, כמו בנייה של כ-50 כיתות גן בשנתיים הקרובות, בשאיפה להגדיל מספרן בעתיד. כיתות אלה יושכרו על ידי העירייה למפעילים פרטיים, תחת רגולציה הקבועה בחוק, וייבנו כתוספת למעונות המפוקחים.
השנה תחל לפעול בחלק מבתי הספר תכנית "עולים באנגלית", שנועדה לשלב עולים חדשים ממדינות דוברות אנגלית בבתי ספר יסודיים. במסגרת התכנית, יועברו חלק משיעורי אמנות, ספורט ושעות סיפור באנגלית. זאת, לאחר פיילוט מוצלח, שהתבצע בכיתות א'-ג' בדרום העיר.
השנה תיושם גם תכנית ללימודי הייטק לתלמידי כיתות ו' בכל בתי הספר היסודיים בעיר. ב"עירוני ה'" ובבית הספר "אל־מוסתקבאל" ביפו, הסמוכים לחוף הים, תוקם השנה מגמת מדעי הים, המשותפת לתלמידים ערבים ויהודים.
בתוך כך, נבנתה תכנית עירונית, במטרה להפחית את השימוש בטלפונים סלולריים בבתי הספר. במסגרת הקמפיין שמקדמת העירייה, החל מיתוג ספסלים בעיר, המעודד את התושבים להרים את העיניים ולקחת לעצמם רגע מחוץ למסך. עד כה מותגו יותר מ-200 ספסלים בגינות ציבוריות, מרכזים קהילתיים ומוסדות חינוך בעיר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה