חדשות תל אביב

העירייה נגד מסילת רכבת רביעית באיילון

חדשות תל אביב11 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בעירייה דורשים להתחיל בפתרון לבעיית ניקוז הנחל בעת שיטפונות, כפי שאירע באירועי גשם משמעותיים בשנים האחרונות • ההכרעה צפויה להתקבל בקרוב בוועדה לתשתיות לאומיות

העירייה נגד מסילת רכבת רביעית באיילון
הרכבת באיילון. המסילה החדשה תצר את תוואי הנחל בכ-60% ׀ צילום: אבשלום ששוני

פרויקט הקמת מסילת הרכבת הרביעית עלול להתעכב, בשל דרישת העירייה שלא להתחיל בעבודות לפני הטיפול בניקוז לים. המסילה הרביעית לאורך איילון, שעבודות התכנון שלה התעכבו משך שנים ארוכות, תאפשר תוספת משמעותית לתנועת הרכבות. כיום, התדירות בחלק מהקווים נמוכה בשל הצפיפות הרבה בשלוש המסילות הקיימות.
בעירייה טוענים, שהתנאי להקמת המסילה על רצועת הנחל הקיימת הוא הסדרת נושא ניקוז נחל איילון. זאת, כיוון שהמסילה הרביעית צפויה להצר את נחל איילון בכ-60%, מה שיגביר את הסיכון להצפת נתיבי איילון, השכונות הדרומיות של העיר והשכונות הצפוניות של חולון.

כבר עתה, עוד בטרם הונחה מסילת הרכבת, הוצרה התעלה של נחל איילון, והיא הפכה מערוץ מפותל ברוחב של כ-120 מטר לתעלת בטון ישרה ברוחב של כ-20 מטר בלבד. בעירייה הזהירו כי המשמעות היא שעוד לפני תחילת העבודות נשקפת סכנת הצפה ממשית, ולראיה – סגירת נתיבי איילון עקב שיטפונות כבר ארבע פעמים מאז 1991.
הפתרון המוצע על ידי נתיבי ישראל ומשרד התחבורה הוא הקמת מפעל ניקוז ובניית סכר בגובה של עשרה מטרים וברוחב של 100 מטרים, הכולל גשרים, תעלות ניקוז ושני מאגרי מים לתפיסת המים בשיטפונות. אבל בעירייה טוענים שהתכנית לא תספק מענה לסכנת השיטפונות ותהווה פגיעה בסביבה העירונית. לטענת העירייה, יש הסכמה רחבה בקרב המומחים שהפתרון הראוי והיעיל ביותר הוא הקמת מוביל, אשר יטה חלק משמעותי ממי הנחל לים התיכון.
“סכנת ההצפות והשיטפונות באיילון בחורף האחרון הייתה דרמטית, והזכירה לנו כמה היא מוחשית”, ציינו בעירייה. “אנו עומדים על כך שיוקם מוביל, שיספק מענה לספיקת כמויות המים האדירות המגיעות בעת אירועי גשם מכל אגן הניקוז של האיילון. העדפת הטווח הקצר על הארוך משמעה סיכון הציבור, ולכולם ברור מהו הפתרון הנכון”. ההכרעה צפויה להתקבל בקרוב בוועדה לתשתיות לאומיות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון...

משה כהן, עמית המאירי בית הספר התיכון להייטק ואמנויות ע"ש שמעון פרס נחנך בטקס חגיגי בשכונת נווה עופר בדרום תל...

חדשות תל אביב26 בינואר 2020    דקה אחת
0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה