חדשות תל אביב

"הסגירה תמנע כניסת אלפי אנשים ליפו"

חדשות תל אביב6 ביוני 2019    דקה אחת
0

סגירת השדרות גם לכיוון צפון ביום שני הקרוב מעוררת תסיסה בקרב בעלי העסקים והתושבים במקום, המנסים למנוע את הגזירה • העירייה: "לא נפתח את הנושא לדיון"

"הסגירה תמנע כניסת אלפי אנשים ליפו"
אין מעבר בשדרות ירושלים. "הסגירה פוגעת בחופש התנועה, גם של רכבי חירום" ׀ צילום: משה כהן

הסגירה המתוכננת של שדרות ירושלים לכל אורכן, החל מיום שני, מעוררת תסיסה בקרב בעלי העסקים והתושבים במקום, המנסים למנוע את רוע הגזירה. לנוכח עומסי התנועה הכבדים שנוצרו בעקבות סגירת שדרות ירושלים לכיוון דרום, התקיימה השבוע עוד הפגנת מחאה, בדרישה לבטל את הסגירה גם לכיוון צפון.
לטענת יו״ר תנועת אומ"ץ, פליצ׳ה (פנחס) פלד, סגירת השדרות למשך כשלוש שנים עלולה לפגוע בכ-50 אלף תושבים המתגוררים באזור. לדבריו, הובטח לתושבים ולבעלי העסקים כי במהלך עבודות הקמת הקו העילי של הרכבת הקלה בשדרות ירושלים, נתיב אחד יישאר פתוח לתחבורה ציבורית במשך העבודות, והן לא יתחילו בטרם הושלמו העבודות על ציר שלבים, הכוללות הוספת נתיב תחבורה ציבורית.
באומ"ץ (אזרחים למען מִנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) טוענים כי למרות ההבטחות, לא ניתנו חלופות ריאליות לתנועת כלי רכב ותחבורה ציבורית, וכי הדבר גורם לעומס ברחובות הצדדיים והצרים ולהגבלת תנועת התושבים התלויים בתחבורה הציבורית. "הסגירה פוגעת בחופש התנועה, גם של רכבי חירום, בחופש העיסוק, באנשים מבוגרים, בעלי מוגבלויות, הורים וילדים, שיתקשו להגיע רגלית לציר שלבים המרוחק, לכשיושלם".
בנוסף, מתריעים באומ"ץ מפני פגיעה בבעלי העסקים ויצירת קושי לספקים, עובדים ולקוחות להגיע ליפו: "הסגירה תמנע כניסה של אלפי אנשים שמגיעים לאזורי הבילוי, המסחר והתעסוקה".
בעירייה דוחים את הטענות: ״פרויקט הרכבת הקלה הוא פרויקט לאומי, בראשות משרד התחבורה וחברת נת"ע, בשיתוף העירייה. לנוכח העובדה שמדובר בפרויקט סבוך ביותר, עם קשיים הנדסיים מורכבים, המתרחש בלוח זמנים צפוף, לא נפתח את הנושא לדיון. מטרת הרכבת הקלה בשדרות ירושלים היא, בין היתר, לאפשר נגישות תחבורתית מצוינת ולשדרג את איכות החיים של התושבים ובעלי העסקים באזור. העירייה דורשת להביא לסיום העבודות במועד המהיר ביותר, ותעשה כל שניתן כדי לסייע ולהקל על רווחת ותנועת התושבים, בעלי העסקים והציבור הרחב״.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה