חדשות תל אביב

הסבר פניך לתייר

חדשות תל אביב26 בפברואר 2019    דקה אחת
0
הסבר פניך לתייר

איך מלמדים הולנדי להגיד בעברית לנהג המונית "תפעיל מונה בבקשה?" הצפי להגעת אלפי תיירים לקראת האירוויזיון מעורר חששות מפני ניצולם הכספי במקומות הבילוי ובעת נסיעתם ממקום למקום במוניות.

אמנם אסור לבצע הכללות, אך בשנים עברו היו תלונות נגד על הפקעות מחירים כאשר הלקוחות היו תיירים, כמו למשל, באמצעות תפריטים כפולים – לישראלים ולתיירים.

בניסיון להתמודד עם התופעה וליצור אווירה ידידותית לתיירים הרבים שצפויים לכבוש את תל אביב לקראת ובמהלך האירוויזיון, שיתקיים בחודש מאי, הכריזה העירייה על מבצע לגיוס מתנדבים.

המתנדבים, בעלי כרטיס דיגיטל (הכרטיס העירוני לתושבי תל אביב) יזכו לחוולצה מעוצבת שבגבה יוטפיעוט המילים ASK ME, כך שכל תייר המגיע לראשונה לתל אביב, יוכל לקבל הדרכה ועזרה אישית מתושב מקומי. המתנדבים גם יסייעו בהמלצות היכן כדאי לבלות.

מתנדבים השולטים בשפות נוספות, יקבלו חולצו עם הכיתוב השפה בה הם שולטים.

בינתיים, דיירים רבים בתל אביב כבר נערכים לקראת האירוויזיון לניסיון להשכיר את הדירות בהן הם מתגוררים במרכז העיר לתיירים, לנוכח הצפי שניתן יהיה לגרוף סכומי כסף נאים עבור השכירות הקצרה.

בתוך כך, מועצת עיריית תל אביב החליטה לקבל את הצעתו של עו"ד אמיר בדראן (אנחנו העיר) להוסיף שלטי חוצות בערבית.

"נוכחות השפה הערבית במרחב הציבורי היא אמירה וערך בפני עצמם", ציין עו"ד בדראן, תושב יפו. "ברור לנו כי נדרשת נוכחות גבוהה יותר של השפה הערבית ביפו, אך גם באזורים אחרים בעיר היא נדרשת וצריך לדאוג לזה".

עו"ד בדראן התריע, כי רבים מהציבור הערבי מתקשים להתמצא בשילוט שהוא רק בעברית ולעיתים הם גם עולים על אוטובוסים ליעדים אחרים. הוא הוסיף, כי יש להעדיף לצד העברית כיתוב על השילוט בערבית ולא בשפה האנגלית.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה