חדשות תל אביב

הנצחה מאוחרת

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0
הנצחה מאוחרת
שמיר ז"ל. סרט עליו יוקרן בסינמטק ׀ צילום: פלאש 90

שבע שנים לאחר מותו, הודיעה עיריית תל אביב על כוונתה להנציח את ראש הממשלה השביעי של ישראל יצחק שמיר ז”ל, שמרבית שנותיו התגורר ברחוב משה שרת 34 בעיר. משפחתו ומקורביו של שמיר המנוח דרשו בשנים האחרונות להנציח אותו בעיר. בין היתר, עלתה אפשרות שרחוב המסגר ייקרא על שמו. לבסוף הוכרע כי על שמו ייקרא בית ספר חדש בשכונת תל ברוך, שבנייתו מתחילה בימים אלה ושעתיד להיפתח לקראת פתיחת הלימודים ב-2021.
זה קרה לאחר פוסט זועם שהעלתה נכדתו מיכל דיאמנט בפייסבוק, ובו מחתה על התנהלות עיריית תל אביב והעומד בראשה רון חולדאי. "תתביישי לך תל אביב, תתבייש לך רון חולדאי”, כתבה כשהיא מציינת כי שבע שנים חלפו מפטירתו סבה, ולמרות הבטחות להנציח את שמו – הנושא לא בא לסיומו. גם יאיר שמיר, בנו, התייחס לכך בתכנית של איילה חסון ברדיו 103FM, וציין כי אביו היה מתבייש אילו היה חושב שמתחננים לעירייה כדי להנציח את שמו.
יצוין כי את ראש הממשלה לשעבר שמעון פרס, שהלך לעולמו לפני כשנתיים, הוחלט להנציח בקריאת בית ספר על שמו בשכונת שפירא בדרום העיר. על רקע זה בלטה אי-הנצחתו של שמיר, שהקרנת טרום בכורה של סרט עליו עתידה להתקיים מחר (שישי) בסינמטק תל אביב.
הסרט “שמיר, בדרכו” עוסק בחייו ופועלו של יצחק שמיר, ומספק הצצה נדירה לאירועים משמעותיים בחיי מי שהיה ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל. בין המשתתפים באירוע יהיו נשיא המדינה ראובן ריבלין, חברי כנסת בהווה ובעבר ובכירים בבית החולים אסף הרופא בצריפין, הנקרא על שמו של שמיר.
במהלך האירוע יוצגו לראשונה הדמיות חדשות של המרכז הרפואי שמיר, שעתיד להכפיל את עצמו עם פינוי מחנה צריפין, לצורך בניית עשרות אלפי יחידות דיור. הבנייה צפויה להפוך את המרכז הרפואי שמיר לגדול בישראל, שיעניק שירותים לכ-1.5 מיליון איש, לעומת כמיליון כיום.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה