חדשות תל אביב

המספר הנוסף

חדשות תל אביב20 בינואר 2020    2 דקות
0

במקביל לחובת סימון הקורקינטים השיתופיים במספר, החלה לפעול גם יחידת מיוחדת באגף הפיקוח בעירייה, האוכפת את איסור החניה על המדרכה

המספר הנוסף
קורקינטים שיתופיים עם מספר. המטרה - להרתיע את הרוכבים ׀ צילום: דוברות העירייה

 

כבר אפשר לראות בעיר את הקורקינטים השיתופיים עם לוחיות זיהוי. במקביל לתקנה שנכנסה לתוקף בראשית החודש, הוקמה גם יחידת אכיפה מיוחדת באגף הפיקוח בעירייה, האוכפת את איסור החניה על המדרכה ובשבילים השמורים להולכי רגל.
בעירייה הבהירו שכחלק מתנאי ההיתר להצבת כלים זעירים להשכרה בעיר, נדרש בעל ההיתר להתקין מספר זיהוי לכל כלי חשמלי המוצב על ידו. בעירייה הזהירו כי יופעלו כל האמצעים לתפיסה וסילוק כלים שיתופיים שיימצאו ללא מספר זיהוי.
על מנת למגר את תופעת הרכיבה על המדרכות, מאפשרת העירייה לציבור לצלם באמצעות אפליקציית 106 כלים שיתופיים הנוסעים על המדרכות – ולשלוח את התמונה למוקד העירוני, בצירוף נקודת ציון גאוגרפית וחתימת זמן. התמונות מועברות לבעל ההיתר, שהכלי שלו נמצא נוסע על המדרכה.
החברות אשר להן ניתנו היתרים (בירד, ווינד וליים) התחייבו להפעיל סנקציות נגד משתמשים שיתועדו רוכבים על המדרכות בניגוד לחוק. הפעם הראשונה תלווה באזהרה. בפעם השנייה ייחסם המשתמש למשך חודשיים, ובפעם השלישית – למשך שנה.
במקביל, מרחיבה העירייה את האזורים שבהם אסורה חניית כלים זעירים מחוץ לתאי החניה. בנוסף לכ-220 תאי החניה הייעודיים שסומנו ברובע 3, סומנו עוד כ-180 תאי חניה ברובע 5 (דרומית לבוגרשוב). באזורים אלה לא יתאפשרו סיום נסיעה ונעילת הכלים מחוץ לתאים. בימים אלה פועלת העירייה לסימון תאים ברובעים נוספים בעיר, כמו גם בתחנות הרכבת.
על פי נתוני העירייה, מתחילת שנת 2019 חולקו כ-21 אלף דוחות בגין רכיבה אסורה על המדרכה ונתפסו כ-14 אלף כלים שיתופיים שהועמדו במרחב הציבורי בניגוד לכללים. היחידה החדשה שתהיה מופקדת על האכיפה תמנה 22 פקחים, שיסייעו לעשרות פקחי העירייה ביחידות המרחביות, העוסקים באכיפה כללית.
"המדיניות העירונית היא להחזיר את המדרכות להולכי הרגל, לייצר תרבות רכיבה בטוחה, למתן ולהאט את תנועת הרכבים בעיר", ציינה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי. לדבריה, חובת הרישוי תושת בשלב ראשון על החברות המפעילות, במטרה להרתיע את הרוכבים המזדמנים מלבצע עבירות מסכנות חיים. במקביל, תמשיך העירייה לפעול מול הכנסת ומשרד התחבורה, על מנת לקדם חקיקה ארצית, שתחייב את כלל האופניים והקורקינטים בהתקנת מספר רישוי.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה