חדשות תל אביב

המספר הנוסף: לוחיות רישוי לקורקינטים ואופניים חשמליים

חדשות תל אביב4 ביולי 2019    דקה אחת
0
המספר הנוסף: לוחיות רישוי לקורקינטים ואופניים חשמליים
קורקינטים חשמליים בעיר. "ללא לוחית קשה לזהות" ׀ צילום: אבשלום ששוני

על כל הקורקינטים והאופניים החשמליים בעיר יותקנו לוחיות רישוי. סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התנועה והחניה, מיטל להבי, פנתה למשרד התחבורה בבקשה לקבוע בתקנות את התקנת לוחיות הרישוי.
לדברי להבי, עשרות אלפי קורקינטים ואופניים חשמליים נוסעים בחוצות תל אביב במהלך שעות היממה. "לוחיות רישוי יאפשרו לזהות מבצעי עבירות תנועה, או כאלה שפגעו בהולכי רגל והיו מעורבים בתאונות. הן גם יסייעו במניעת גניבות", הסבירה. "ללא לוחית רישוי קשה מאוד לזהות, ויש כאן מהפכה שתהיה חלק מההסדרה".
על פי להבי, עלות הרישוי מדי שנה לא תהיה גבוהה מ-50 שקל, והתנאי לקבלת לוחית הרישוי יהיה מבחן לתקינות ובטיחות הכלי החשמלי. "לוחית הרישוי תביא גם להגברת הבטיחות וגם ליצירת סדר. כיום על כל קורקינט שיתופי יש כארבעה קורקינטים פרטיים", ציינה. "כל כלי יעבור טסט שנתי". לדבריה, ההסדרה חייבת לכלול בעתיד גם ביטוח חובה לכל רוכב על קורקינט או אופניים חשמליים. "אני מקווה שהממשלה הבאה תמצא לזה מקורות מימון", הוסיפה.
להבי הזכירה כי השבוע נכנסה לתוקף תקנה חדשה של משרד התחבורה, הקובעת כי ניתן לרכוב על כלי חשמלי רק מגיל 16, ומי שאין ברשותו רישיון נהיגה חייב לעבור מעין מבחן תיאוריה. אבל כאשר אין לוחית זיהוי לכלי החשמלי, קשה מאוד לאכוף את החוק.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה