חדשות תל אביב

המחאה על סגירת פסטיבל דוף: 13 מפגינים נעצרו

חדשות תל אביב13 ביוני 2019    דקה אחת
0

לטענת המשטרה, העצורים בכיכר רבין היו מעורבים בהפרות סדר ובאלימות כלפי שוטרים, לרבות יידוי אבנים וחפצים • במהלך האירוע התגרה בשוטרים גם אדם עירום שנקלע למקום

המחאה על סגירת פסטיבל דוף: 13 מפגינים נעצרו
ההפגנה בכיכר רבין. במהלך העימותים הושלכו חפצים ואבנים ׀ צילום: דוברות המשטרה

מהומות ועימותים פרצו בליל שבת בכיכר רבין בתל אביב, כאשר אלפי צעירים הגיעו למחות על החלטת המשטרה לבטל את קיומו של פסטיבל הטראנס דוף בחמת גדר. במהלך העימותים הושלכו חפצים על ידי מפגינים, והמשטרה עצרה 13 מהם בחשד להתפרעות ותקיפה.
במהלך האירוע תועד אדם עירום, כאשר הוא מתגרה בשוטרים, ולאחר מכן תוקף שוטר. בסיוע עוברי אורח, השתלטו עליו שוטרים, והוא נלקח לחקירה. עם זאת, ייתכן שמדובר באדם שאינו נמנה עם בלייני מסיבת הטבע, אלא היה באקראי באזור הסוער.
העימותים פרצו בעקבות הודעת המשטרה למארגנים, שלנוכח מידע מודיעיני על חשש להימצאות סמים מסוכנים במתחם הוחלט שלא לאשר את קיומו של הפסטיבל. ההחלטה עוררה סערה, ולאחר שבית המשפט פסל בשתי ערכאות (בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון) את בקשות מארגני הפסטיבל לאפשר את קיומו – פרצה בליל שבת הפגנת מחאה בכיכר רבין.
המשטרה טוענת שהעצורים היו מעורבים בהפרות סדר ובאלימות שהופגנה כלפי שוטרים, לרבות יידוי אבנים וזריקת חפצים. עוד נמסר כי 15 שנים ברציפות אישרה משטרת טבריה את קיומו של פסטיבל דוף בחמת גדר, המושך אליו כ-4,000 חוגגים בחג השבועות. כנהוג במסיבות טבע תחת כיפת השמיים, נדרשו המארגנים כמדי שנה להשגת רישיון מהמועצה האזורית עמק הירדן ומהגופים הנלווים הקשורים לאירוע, לרבות המשטרה.
"אם היינו מאשרים את קיום האירוע, לאור הנתונים שנחשפו בפנינו בעקבות המידע המודיעיני, וחלילה היה מישהו מקפח את חייו, הרי היו פותחים עלינו בעליהום תקשורתי ומאשימים אותנו בעקיפין במותו", אמר גורם במשטרה. "לנוכח האחריות והחובה שלנו למנוע סיכון של חיי אדם, לא הייתה ברירה, בנסיבות שנתגלו, אלא לבטל את האירוע. כל עניין של הפסד כספי שנגרם, אם נגרם, למארגנים, אינו שקול לחיי אדם שהצלנו באירוע, אם היה מתקיים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה