חדשות תל אביב

המחאה הצליחה חלקית: אפשר להחנות באדום-לבן

חדשות תל אביב29 באוגוסט 2019    2 דקות
0

בעקבות המחאה התקפלה העירייה מתכניתה להחזיר את המדרכות להולכי הרגל, והחליטה להפסיק לרשום קנסות בגין חניה באדום-לבן בשעות הלילה

המחאה הצליחה חלקית: אפשר להחנות באדום-לבן
הפגנה מול ביתו של הראל. "אם אין חניה - אין לנו מה לחפש כאן" ׀ צילום: יריב אופנהיימר

ארבעה ימים לאחר שפקחי העירייה החלו לרשום דוחות בגין חניה על מדרכות ובאדום-לבן בשעות הלילה, הוחלט, בעקבות מחאת התושבים, לחזור חלקית למדיניות הקודמת ולהפסיק לרשום קנסות באדום-לבן בלילה.
עד לפני כחודש הייתה הסכמה בלתי כתובה שנמשכה שנים ארוכות בין העירייה לתושבים, שבשעות הלילה ניתן לחנות באדום-לבן ואף על מדרכות, לנוכח מצוקת החניה הקשה במרכז ובצפון העיר. לפני כחודש החליטה העירייה לשנות את המדיניות, והכריזה על פינוי המדרכות לטובת הולכי הרגל. במשך כשבועיים רשמו פקחים של העירייה דוחות אזהרה, שהונחו על שמשות הרכבים, ולקראת סוף השבוע שעבר החלו להטיל קנסות בסך 500-250 שקל על העוברים על החוק.
תוך זמן קצר פרצה מחאה, שאליה הצטרפו אלפי תושבים, שהפגינו מול בניין העירייה ומול ביתו של סגן ראש העירייה אסף הראל, מחזיק תיק הבינוי והתשתיות. את טענותיהם הפנו גם לעברה של סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התנועה מיטל להבי ואל ראש העירייה רון חולדאי, שגיבה את מדיניות האכיפה החדשה. בין מובילי המחאה היה גם פעיל השמאל יריב אופנהיימר. "העירייה מובילה מדיניות לצמצום מקומות חניה בכחול-לבן. פעם זה אוטותל, פעם פחי מִחזור, ולא מזמן קורקינטים חשמליים. נראה שרוצים להקשות את מצוקת החניה. אלפים נותרו ללא אפשרות לנהל שגרת חיים".
מבריחים אותנו מהעיר", התלוננה תושבת מרכז העיר, שקיבלה קנס בסך 500 שקל לאחר שהחנתה את רכבה בשעות הלילה על המדרכה, סמוך לביתה. "אין לנו היכן להחנות. שימצאו לנו פתרונות אחרים. מה רוצים, שנלך מכאן? שנמכור את הרכב? אני חסרת אונים". דייר צעיר הוסיף: "אני מתחיל לחפש דירה בעיר אחרת. אני ובת זוגי מאוד אוהבים ומחוברים לעיר, אבל אם אין חניה – אין לנו מה לחפש כאן".
לעומתם, דיירת ותיקה בעיר גיבתה את המהלך: "שלא יחסמו את המדרכה להולכי רגל. גם ככה אני פוחדת להיפגע מאופניים או קורקינטים, אני לא צריכה לרדת לכביש. זה לא הגיוני. שימצאו פתרונות לבעלי הרכבים, אבל צריכים לחשוב גם על הולכי הרגל, על המבוגרים ועל אמהות עם עגלות".
עם תחילת המחאה פרסמה העירייה כי אינה מתירה חניה המנוגדת לחוק ברחובות העיר. "פינוי המדרכות והמרחב הציבורי ממכשולים לטובת הולכי הרגל היא מטרה עירונית, שלטובתה הוחלט לשנות סדרי עדיפויות ולהתמקד באכיפת דיני התעבורה. העירייה פעלה למתן אזהרות והתראות טרם אכיפה. לאחר מתן האזהרות החלה העירייה באכיפה כפי שנדרש בחוק".
אבל בראשון השתנתה כאמור המדיניות, והוחלט לחזור ולהטיל קנסות רק במקרים של חסימת מדרכות או הפרעות לתנועה. "רכב שמפריע, חוסם חניה או מעבר חציה, ימשיך להיקנס גם בלילה, וכמובן שגם רכב על מדרכה", נמסר מהעירייה השבוע.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות
0

מה מסתתר בקופסה: הטרנד שכבש את העיר

עיריית תל אביב-יפו מצטרפת לטרנד קופסאות ההפתעה אשר ממשיך לתפוס תאוצה בחודשים האחרונים. היום (שני), ייצא לדרך קמפיין הקופסה למחזיקי...

חדשות תל אביב18 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה