חדשות תל אביב

הכי טובים בעיר

חדשות תל אביב8 במאי 2019    3 דקות
0

רבים מתייחסים לתל אביב כאל בועה, אבל האמת היא שרבים מבניה ובנותיה של העיר תורמים תרומה משמעותית לביטחונה של מדינת ישראל. לקראת יום העצמאות, זכו חמישה חיילים תושבי העיר לאותות, כמצטייני חטיבות ואוגדות בצה"ל. התל אביבים שנבחרו משרתים במגוון תפקידים ומייצגים, במידה רבה, את הפסיפס התל אביבי.

הכי טובים בעיר
צילומים: דובר צה"ל

סמל בר והבה
אפסנאי במפקדת חטיבה 401
סמל בר והבה, בן 20 מתל אביב, משרת כאפסנאי במפקדת חטיבת השריון 401 כשנשאל מדוע לדעתו נבחר למצטיין, הוא השיב כי הוא חושב שזה בגלל השינוי שעבר בשירותו הצבאי: "הייתי חייל בעייתי, לא הקשבתי למפקדים, אבל היום אני במקום אחר. אני מרגיש שסומכים עליי ומשתדל תמיד לתת את כל כולי ולעזור לכל מי שצריך".
על חבריו ליחידה הוא מספר: "החיילים שמשרתים איתי באפסנאות הפכו לחבריי הטובים. מדובר באנשים שיודעים עליי הכל". מפקדיו ציינו שהוא עשה שינוי גדול, וכי היום הוא חייל מצטיין, שעושה כל מה שנדרש ומעבר, והכל בחיוך ובאווירה טובה.

רב"ט אור לב
משרתת באגף התקשוב של החטיבה הדרומית
רב"ט אור לב מתל אביב סיימה את לימודיה בבית הספר המקצועי דב הוז, התגייסה, עברה טירונות ואחריה קורס בתחום הקשר והתקשוב. היא שובצה בחטיבה הדרומית באוגדת עזה, שם היא אחראית על הקשר בחטיבה ובין המוצבים.
"הקשר הוא מה שמחזיק את החטיבה בשוטף ובחירום, ואנחנו המחלקה שמטפלת בזה", היא אומרת. "התפקיד לא פשוט, אבל זה מה שהופך את העבודה למשמעותית. כשגיליתי שאני מצטיינת, הופתעתי מאוד. זה נותן לי הרגשה טובה".

רס"ן במיל' אורון פאר
מפקד מכלול בגדוד צבר של חטיבת גבעתי
‎רס״ן אורון פאר (29), מפקד מכלול בגדוד צבר במיל׳, הוא בעלי מועדון כושר וקרוספיט בפולג שבנתניה. ״לא מעט חיילים מיחידות מובחרות מגיעים אליי לאימונים במועדון״, הוא מספר. הוא התגייס לגדוד צבר בשנת 2008, יצא לקורס קצינים, שימש מפקד מחלקה בבא״ח גבעתי ובפלחו״ד צבר וכמפקדת פלוגה לוחמת. במבצע צוק איתן שימש כקצין אג"ם גדודי. ״הקשר שלי לחטיבה חזק ומשמעותי. את כל השירות עשיתי בגדוד צבר. אני מאוד מחובר לגדוד ולחטיבה.
‎״כארבע שנים שאני משוחרר מהצבא. במילואים אני מפקד מכלול של גדוד צבר (432). "זה תפקיד חדש יחסית. אנחנו יד ימינו של מפקד הגדוד בלחימה, ובנוסף מסייעים עם המעטפת, מבצעים תיאומים עם כוחות שכנים ועובדים באופן שוטף מול החטיבה והאוגדה".
את אות ההצטיינות קיבל ממפקד אוגדה 162. "ההורים ובת זוגי היו בטקס, ומאוד התרשמו מכך שמעריכים אותי במילואים. ההורים של דור ניני ז״ל, שהיה חייל שלי במשך שנה לפני שנהרג בתקרית בהר דב, העניקו לי דרגות במעמד טקס המצטיינים האוגדתי".

סמ"ר עמית אברמן
חובש קרבי בגדוד 9 של חטיבת השריון 401
סמ"ר עמית אברמן (21) התגייס לחיל התותחנים, יצא לקורס חובשים, שירת כחופ״ל (חובש פלוגתי), והיום הוא חובש קרבי של גדוד 9. ״זה חיל משפחתי, והאנשים סביבי הם חברים לחיים. אני אוהב את מה שאני עושה, ויש לי תפקיד מאוד משמעותי – לטפל באנשים, זה הכי חשוב לי״.
בזכות תרומתו לגדוד, נבחר סמ"ר אברמן כמצטיין מח״ט 401. "ההצטיינות הייתה הפתעה ענקית, וזה מחמם את הלב. אני מרגיש שאנשים סומכים עליי, רואים שאני משקיע ואני נותן את כל כולי. גם המשפחה הרגישה גאווה גדולה״.

סמל יוסף מלאך
עוזר מזכירת מפקד פיקוד מרכז
ראש מטה פיקוד מרכז, תא"ל רסעאן אליאן, העניק השבוע אות הצטיינות לסמל יוסף מלאך, המשרת כעוזר מזכירת מפקד פיקוד המרכז. מלאך התגייס במרץ 2017, ומאז הוא בתפקיד. סמל מלאך מספר שהוא מתעניין בכל הרבדים שהתפקיד מציע, החל מסידור לו"ז, דרך פגישות עם בכירים בלשכה ועד לסיכום הישיבות. לדבריו, אף שהעבודה נראית שגרתית, בשל ריבוי האירועים הביטחוניים הלו"ז משתנה, ויש לעדכנו בזמן אמת ולעתים בלחץ. בנימוקי בחירתו צוין כי בזכות תרומתו הגדולה, הצטיינותו ומקצועיותו קיבל אות מצטיין.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה