חדשות תל אביב

היכונו לעליית הארנונה: תתייקר ב-2.58%

חדשות תל אביב20 ביוני 2019    2 דקות
0

בהתאם לנוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר, החלה על כל הרשויות המקומיות, תתייקר הארנונה גם בתל אביב • במקביל אישרה העירייה כניסה מוזלת לבריכות העירוניות בחודשי הקיץ

היכונו לעליית הארנונה: תתייקר ב-2.58%
עיריית תל אביב | צילום: אבשלום ששוני

הארנונה בתל אביב-יפו תעלה החל מ-1 בינואר 2020 בשיעור של 2.58%, בהתאם לנוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר, החלה על כלל הרשויות המקומיות. צו הארנונה, שאושר ביום שני בישיבת מועצת העיר, כולל הצעה לתעריפי ארנונה מיוחדים וגבוהים יותר לדירות נופש כדוגמת AIRBNB.
מועצת העיר החליטה כבר אשתקד על תעריפים גבוהים בכ-50% בממוצע לאלפי הדירות המושכרות בקביעות לתיירים בתל אביב, אבל כיוון ששרי הפנים והאוצר טרם אישרו את הבקשה להעלאה החריגה, היא עדיין לא נכנסה לתוקף, ונראה שגם במהלך חופשת הקיץ התעריפים של דירות הנופש ימשיכו להיות דומים לאלה של דירות מגורים. תעריפי הארנונה בתל אביב משתנים בהתאם לאזורים השונים של העיר, והממוצע השנתי שלהם עומד השנה על 52.20 שקל למ"ר.
בעירייה ציינו עוד כי לאחר שבשנה שעברה אושרה הנחה של 5% בארנונה למשרתי מילואים תושבי תל אביב-יפו, התקבלו עד כה רק כ-200 בקשות למימוש ההנחה. לנוכח הנתונים, הוחלט שבשובר הארנונה הקרוב תוענק ההנחה באופן יזום על ידי העירייה לכ-5,700 משרתי מילואים תושבי העיר, ללא דרישה להגשת בקשה מצדם.
בתוך כך, מועצת העירייה אישרה כניסה מוזלת לתושבי תל אביב-יפו לבריכות העירוניות ברחבי העיר בחודשים יולי-אוגוסט. במהלך השבוע יתקיימו מבצעי כניסה יומיים בבריכות העירוניות, כך שבכל יום ייפתחו כשתי בריכות שונות ברחבי העיר במחירים מוזלים.
תעריף הכניסה לבריכות בצפון ובמרכז העיר יעמוד על 40 שקל לילד ו-45 שקל למבוגר, ואילו בבריכות בדרום העיר וביפו התעריף יהיה זול יותר ויעמוד על 25 שקל לילד ו-30 שקל למבוגר לכניסה חד-פעמית. בעירייה הבהירו כי המבצע ייערך בימי חול בלבד, והוא מיועד רק לתושבי העיר המחזיקים בכרטיס "דיגיתל".
"ההחלטה מהווה חלק מהמדיניות העירונית להוזלת יוקר המחיה, במטרה להקל על תושבי העיר, במיוחד בימי חופשת הקיץ", ציינה סגנית ראש העירייה ציפי ברנד. "במקביל להטבה זו, ייערכו במהלך החופש הגדול עוד מאות פעילויות בנושאים שונים, ללא תשלום, למשפחות ולילדים בכל חלקי העיר".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה