חדשות תל אביב

הייאוש נעשה יותר זול

חדשות תל אביב14 בפברואר 2020    2 דקות
0

בניסיון להחיות את שדרות ירושלים, הודיעה העירייה כי בחצי השנה הקרובה יינתנו הטבות לרוכשים מעסקים ברחוב • ההטבה הראשונה, עד סוף פברואר, היא רכישה ללא מע”מ למשתמשי יישומון Colu

הייאוש נעשה יותר זול
שדרות ירושלים, בעוד כשנתיים. העסקים ינסו לשרוד עד אז | צילום הדמייה: דוברות העירייה

סגירת שדרות ירושלים ביפו לתנועת כלי רכב, בשל עבודות הקו האדום של הרכבת הקלה, פוגעת קשות ברבים מהעסקים לאורך השדרה. לפני הסגירה המתוכננת הם מחו, אבל השדרה נסגרה ולבעלי העסקים לא נותר אלא לנסות לשרוד עד לסיום העבודות בעוד כשנתיים. אז אמורה להגיע הפריחה הגדולה של שדרות ירושלים, שיהפכו למדרחוב, שבמרכזו תעבור הרכבת הקלה, בדומה לדגם המוצלח ברחוב יפו בירושלים.
אבל בינתיים המצב קשה. היעדר מקומות חניה זמינים באזור ותחבורה ציבורית מרוחקת באופן יחסי – פגעו בעסקים. ואם זה לא מספיק, בא השיטפון הגדול ב-4 בינואר, שהציף כמה מהעסקים, בשל העבודות ברחוב.
בניסיון לסייע לעסקים, הודיעה העירייה כי בחצי השנה הקרובה יינתנו הטבות לרוכשים מעסקים בשדרות ירושלים. ההטבה הראשונה, עד סוף פברואר, היא רכישה ללא מע”מ, באמצעות החזר של 17% (קאשבק), למי שישתמש במטבע העירוני ביישומון Colu.
בעירייה הבהירו כי הרוכשים יוכלו ליהנות מהחזר על שלל שירותים ומוצרים – מוצרי אלקטרוניקה, מוצרים לבית, בגדים ואביזרים לחיות מחמד. בנוסף, ניתן יהיה לבלות במגוון מסעדות, להסתפר, וליהנות מטיפולים קוסמטיים בימים ראשון-חמישי. בימי שישי תינתן הטבה של 5% (קאשבק) במטבע העירוני.
“העירייה מכירה בחשיבות בתי העסק הפועלים במרקם העירוני ובוודאי בלב הפועם של יפו – שדרות ירושלים”, ציין ראש העירייה רון חולדאי, שהבטיח: “נמשיך להשקיע מאמצים על מנת להקל על בעלי העסקים והתושבים, ולסייע להם לעבור את התקופה המורכבת של עבודות הרכבת הקלה. זאת, כחלק מתכנית כוללת לעידוד הפעילות בשדרה – אירועי תרבות, הגברת התיירות, הפעלת שאטל היפואית בחינם ועוד פעולות רבות”.
ההטבה לעידוד עסקים לאורך השדרה חוזרת בפעימה שנייה, אחרי פיילוט ראשון בסתיו 2019, אז נחשפו עסקים רבים לאלפי לקוחות חדשים, שקיבלו תמריץ להגיע ולקנות בשדרה. הפרויקט פותח במסגרת תכנית החוסן העירונית בשיתוף קרן תל אביב לפיתוח, המפתחת כלים פיננסיים חדשניים לקידום מטרות קהילתיות.
עמוס מאירי, מייסד ומנכ”ל Colu, ציין: “בחודש אוקטובר האחרון הצלחנו להניע יותר מ-4,000 משתמשי Colu לאזור שדרות ירושלים. במסגרת הקידום, מעל ל-2 מיליון שקל הגיעו לעסקים בשדרה”.
במקביל, מגבשת העירייה, באמצעות המשלמה ליפו, תכניות למשיכת קהלים שונים לשדרות ירושלים, בהם תיירים, גמלאים והורים בחופשת לידה. בעירייה פועלים להרחבת אירועי התרבות לצעירים ולמשפחות בימי שישי, בשיתוף אמנים מקומיים ובעלי עסקים. בנוסף, מתוכננים שיתופי פעולה עם האקדמית ת”א-יפו, ונבחנת אפשרות להטבות לאוהדי כדורגל, בשיתוף אצטדיון בלומפילד.
העירייה גם מפעילה, במימון חברת נת”ע, את ה”יפואית” – שירות הסעות חינמי ברחובות הסמוכים לשדרות ירושלים. אבל בלי שיינתנו פתרונות אמיתיים לחניה ולתחבורה, נראה שהמשימה להחיות את השדרה תהיה מורכבת.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה