חדשות תל אביב

"היום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו"

חדשות תל אביב6 במאי 2019    2 דקות
0

בטקס הזיכרון השנתי לחללי הטרור, אמר ראש העירייה רון חולדאי: "פעולות איבה פגעו בתל אביב כבר בעשור הראשון לקיומה, ומאז לא היה עשור שבו לא הוקז כאן דם". ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, העיר תל אביב והמדינה כולה עם המשפחות השכולות

"היום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו"
צילום: דוברות העירייה

אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בתל אביב נפתחו כבר ביום ראשון בטקס הזיכרון השנתי לחללי הטרור. הטקס נערך בגן חללי הטרור, בסמיכות לגן הבנים בגני יהושע, במעמד ראש העירייה רון חולדאי, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה אייבי מוזס ומשפחות שכולות.

"ברצוני לשלוח את תנחומיי הכנים ואת תנחומי העיר תל אביב-יפו למשפחות הקורבנות מאירועי היממה האחרונה, ולאחל איחולי החלמה שלמה לפצועים. לבנו אתכם ועם כל תושבי הארץ הנמצאים תחת מתקפת הטרור הנוכחית", ציין חולדאי בפתח דבריו בטקס.

"מיום השואה ועד יום העצמאות, עומד העם הזה ומונה את מתיו – והם רבים, רבים כל כך. תחילה אנחנו מתייחדים עם זכר מיליוני אחינו ואחיותינו שמתו בשואה. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, אנחנו מתייחדים עם אלה שבזכותם אנחנו יכולים לחגוג מדי שנה את חג חרותנו המודרני. והיום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו, שפתיל חייהם נקטע בידי מרצחים שפלים רק בשל היותם יהודים, אזרחי הארץ הזאת", אמר חולדאי.

"פעולות איבה פגעו בתל אביב כבר בעשור הראשון לקיומה, ומאז לא היה עשור שבו לא הוקז כאן דם נקיים. שכלנו צעירים וקשישים, ילדים בתחפושת פורימית, אימהות לתינוקות שישבו ובילו בבתי קפה, נוסעי אוטובוסים, נערים ונערות בכניסה לדיסקוטק. לא מעטים מהם תושבי ישובים אחרים בארץ, שבאו אלינו ליהנות ממה שיש לתל אביב-יפו להציע. עבורנו, כולם נפגעו כתל אביבים וככאלה אנחנו מאמצים אותם אל לבנו, באהבה ובכאב", ציין חולדאי.

לדבריו, "הטקס הזה לא בא לרפא פצע שאינו יכול להגליד לעולם. הוא בא רק לומר לכם, בראש מורכן, שהעיר הזאת זוכרת. זוכרת אותם – את אלה שהטרור קיפד את פתיל חייהם בטרם יכלו להעניק לכם ולנו את כל הטוב והיפה שהיה בהם. והיא זוכרת אתכם, שנושאים את משא הכאב הבלתי נסבל הזה יום יום. יהי זכרם ברוך – ומי ייתן ולא תדעו עוד צער".

את הטקס מקיימת עיריית תל אביב-יפו מדי שנה, בסמיכות לאירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בגן מיוחד שהוקם סמוך לגן הבנים.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה