חדשות תל אביב

"היום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו"

חדשות תל אביב8 במאי 2019    דקה אחת
0

בטקס הזיכרון השנתי לחללי הטרור, אמר ראש העירייה רון חולדאי: "פעולות איבה פגעו בתל אביב כבר בעשור הראשון לקיומה, ומאז לא היה עשור שבו לא הוקז כאן דם"

"היום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו"
חולדאי וחניכות הצופים בטקס. "באהבה ובכאב" ׀ צילום: דוברות העירייה

אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בתל אביב נפתחו ביום ראשון בטקס הזיכרון השנתי לחללי הטרור. הטקס נערך בגן חללי הטרור, בסמיכות לגן הבנים בגני יהושע, במעמד ראש העירייה רון חולדאי, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה אייבי מוזס ומשפחות שכולות.
"מיום השואה ועד יום העצמאות, עומד העם הזה ומונה את מתיו – והם רבים, רבים כל כך", ציין חולדאי. "תחילה אנחנו מתייחדים עם זכר מיליוני אחינו ואחיותינו שמתו בשואה. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, אנחנו מתייחדים עם אלה שבזכותם אנחנו יכולים לחגוג מדי שנה את חג חירותנו המודרני. והיום אנחנו מתאבלים על שכנינו ומכרינו, שפתיל חייהם נקטע בידי מרצחים שפלים רק בשל היותם יהודים, אזרחי הארץ הזאת", אמר חולדאי.
"פעולות איבה פגעו בתל אביב כבר בעשור הראשון לקיומה, ומאז לא היה עשור שבו לא הוקז כאן דם נקיים. שכלנו צעירים וקשישים, ילדים בתחפושת פורימית, אמהות לתינוקות שישבו ובילו בבתי קפה, נוסעי אוטובוסים, נערים ונערות בכניסה לדיסקוטק. לא מעטים מהם תושבי יישובים אחרים בארץ, שבאו אלינו ליהנות ממה שיש לתל אביב-יפו להציע. עבורנו, כולם נפגעו כתל אביבים, וככאלה אנחנו מאמצים אותם אל לבנו, באהבה ובכאב", ציין חולדאי.
לדבריו, "הטקס הזה לא בא לרפא פצע שאינו יכול להגליד לעולם. הוא בא רק לומר לכם, בראש מורכן, שהעיר הזאת זוכרת. זוכרת אותם – את אלה שהטרור קיפד את פתיל חייהם בטרם יכלו להעניק לכם ולנו את כל הטוב והיפה שהיה בהם. והיא זוכרת אתכם, שנושאים את משא הכאב הבלתי נסבל הזה יום-יום. יהי זכרם ברוך – ומי ייתן ולא תדעו עוד צער", סיים ראש העירייה.
את הטקס מקיימת עיריית תל אביב-יפו מדי שנה, בסמיכות לאירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בגן מיוחד שהוקם סמוך לגן הבנים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

פועל בניין נפל מגובה

לקראת הצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנפל מגובה במהלך עבודה בבניין מגורים ברחוב דבורה...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הארכת מעצר היום לחשוד שנהג ללא רישיון...

אתמול (18.9) כחלק מפעילות מוגברת באכיפה הבחינו השוטרים ברכב שנסע באופן המסכן חיי אדם באזור תל אביב. השוטרים הורו לנהג לעצור...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה