חדשות תל אביב

החיות המוצלחות שלי

חדשות תל אביב2 בפברואר 2020    דקה אחת
0

העירייה, בשיתוף עמותת S.O.S חיות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, מרחיבה את התכנית "אהבה בין שתיים לארבע" לשמונה חטיבות ביניים בעיר

החיות המוצלחות שלי
בעלי חיים בכיתה. "מחדדים את הרגישות שלנו" ׀ צילום: חיים שוורצנברג

 

התכנית לרווחת בעלי חיים ופיתוח חמלה עולה כיתה. לאחר שנתיים של פעילות חינוכית בנושא בבתי הספר היסודיים בעיר, מרחיבה העירייה את הפעילות לשמונה חטיבות ביניים בעיר, בשיתוף עמותת S.O.S חיות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך.
בתכנית "אהבה בין שתיים לארבע" ישתתפו כ-2,400 תלמידים מרחבי העיר במספר מפגשים שיתקיימו במהלך השנה. התכנים מועברים לתלמידים על ידי מדריכים, באמצעות מצגות, סרטונים ומתודות חינוכיות נוספות. "אנו ממחישים את הקושי של בעלי החיים חסרי הבית ואת החשיבות הרבה של המעורבות שלנו, כאמצעי מסייע לשינוי ושיפור המצב הקיים", ציין סגן ראש העירייה ומחזיק תיק איכות הסביבה, עו"ד ראובן לדיאנסקי.
"הנושאים המודגשים בתכנית ההמשך לחטיבות הביניים מבהירים את מצב בעלי החיים חסרי הבית בארץ, מחדדים את הרגישות שלנו למצבם ומהווים טריגר לעשייה ולמעורבות חברתית קהילתית. מטרת התכנית היא לגרום לתלמידים להיחשף לנושא, לשנות תפיסות, לפתח חמלה לחסרי ישע, רגישות לאחר ולשונה, אחריות חברתית ועשייה בתחום", ציין עוד לדיאנסקי.
"כמי שפועל כבר 15 שנה בנושא רווחת בעלי החיים, אני גאה במהפכה שעשינו, ואני מאמין שחינוך הוא אחת הפעולות האפקטיביות ביותר בנושא. אני מודה למִנהל החינוך בעירייה, שתומך בפרויקט, ולעמותת S.O.S – על שיתוף הפעולה החשוב הזה".
ריקי בצרי, מייסדת ויו"ר עמותת S.O.S חיות, ציינה כי תלמידי השכבה והכיתות שנבחרו להוביל את התכנית – יעמיקו בתכנים וישמשו שגרירים להעברת הנושא ומסריו לתלמידים אחרים בבית הספר ובקהילה.
"בתום תהליך הלמידה, ייערך פרויקט קהילתי שבמהלכו ייצאו התלמידים בקמפיין הסברה בנושא. כל בית ספר ייקח על עצמו להוביל נושא אחד מתוך הנושאים שנלמדו, ויפתח אמצעים להטמעת הנושא ולהעברת המסר בקרב בני נוער נוספים ובקהילה הקרובה", היא הודיעה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה