חדשות תל אביב

הורים בנווה אליעזר מוחים נגד סגירת ביה"ס גולומב

חדשות תל אביב10 בינואר 2019    דקה אחת
0

ביום שישי הפגינו ההורים וחסמו כבישים, ובכוונתם להמשיך במאבק עד לביטול ההחלטה להעביר את ילדיהם לבית ספר חדש • מעירייה נמסר: "בית הספר החדש הוא הזדמנות נפלאה לחברויות חדשות לילדים"

הורים בנווה אליעזר מוחים נגד סגירת ביה"ס גולומב
מחאת ההורים. "אזורי הרישום שונו לרעתנו" ׀ צילום: באדיבות ההורים

הורים לילדים בבית הספר גולומב, שבשכונת נווה אליעזר במזרח תל אביב, יצאו למאבק נגד כוונת העירייה לסגור את בית הספר הוותיק ולהעביר את הילדים החל מהשנה הבאה למבנה של בית ספר הנבנה בשכונת לבנה, הסמוכה לשכונת הארגזים.
ביום שישי הפגינו ההורים וחסמו כבישים, ובכוונתם להמשיך במאבק עד לביטול ההחלטה על סגירת בית הספר. "רוצים להעביר את הילדים למבנה אחר ומרוחק. המעבר ללא ספק ירע את מצבם ויפגע בהם", טוענת יו"ר ועד ההורים בבית הספר גולומב, דנה מזרחי. לדבריה, "בית הספר גולומב מצוי במגמת עלייה בכל הפרמטרים החינוכיים האפשריים, ועל כך יעידו גם התוצאות הטובות של מבחני המיצ"ב.
"אזורי הרישום שונו לרעתנו. שכונות ניר אביב והרצפלד, שהיו משויכות לביה"ס גולומב, משובצות עכשיו לביה"ס צבי שפירא ברמת הטייסים, לשם ניתן יהיה להגיע רק עם הסעות". לדברי מזרחי, לפרויקט מגורים הנבנה בשכונת הארגזים הובטח מוסד חינוכי. "לא ידענו שהדבר יבוא על חשבון ביה"ס גולומב, שעומד למעלה מ-60 שנה".
לטענת העירייה, ביה"ס גולומב מתמודד מדי שנה עם אחוז נרשמים נמוך. מספר התלמידים הנמוך משפיע על האפשרויות החברתיות של התלמידים ועל יכולת בית הספר להחזיק את עצמו בכל ההיבטים.
העירייה: "לנוכח הבנייה החדשה בשכונת לבנה, ייפתח בית ספר יסודי חדש ברחוב הבושם 78. אנו רואים במיזוג בית הספר גולומב ובית הספר החדש הזדמנות נפלאה לילדים להמשיך את לימודיהם במבנה חדשני, המאפשר פדגוגיה מותאמת לעידן הנוכחי. זו הזדמנות לתלמידים ליצור חברויות חדשות ומגוונות יותר עם הילדים החדשים שייקלטו בבית הספר".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה