חדשות תל אביב

ההצגה הכי טובה בעיר

חדשות תל אביב22 באוגוסט 2019    דקה אחת
0
ההצגה הכי טובה בעיר
בנימיני באצטדיון החדש. “חוויה מיוחדת” ׀ צילום: משה כהן

אצטדיון בלומפילד המיתולוגי הוקם בשנת 1962 על חורבות אצטדיון באסה, ששימש קבוצה ערבית בשם שבאב אל-ערב ואת משטרת המנדט הבריטי בימי טרום המדינה. לאחר קום המדינה הועבר המגרש לידי מועצת פועלי תל אביב ושימש כמבצרה של הפועל תל אביב לאורך שנים ארוכות.
השכנים, תושבי יפו, נחלקו לשתי קבוצות אוהדים עיקריות: יוצאי בולגריה, שאהדו את מכבי יפו, ששיחקה אז ב”מגרש הפחים” ובהמשך באצטדיון “גאון” שנהרס, ומי שאינו בולגרי ואהד בדרך כלל את הפועל תל אביב. לעומתם, הבסיס של אוהדי מכבי תל אביב, ששיחקה במגרש המכביה, במתחם נמל תל אביב, היה בצפון העיר.
בעקבות תרומה של קרן האחים בלומפילד (ברנרד ולואיס בלומפילד), הוקם על שמם האצטדיון החדש. 22 אלף צופים נדחסו לאצטדיון, שהפך בהמשך גם למגרשה הביתי של מכבי תל אביב. בשבתות בשנות ה-70 וה-80 היו הצגות כפולות בבלומפילד, והאווירה במגרש הייתה מחשמלת. ללא ספק, ההצגה הטובה בעיר.
בהמשך, עבר האצטדיון לבעלות עיריית תל אביב, ועל פי תקנות בינלאומיות הותקנו בו כיסאות, שהביאו להורדת מספר הצופים ל-14 אלף בלבד. אבל גם אז, לבלומפילד היה את הקסם המיוחד שלו, ששרד גם באצטדיון המחודש.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

היכונו לעליית הארנונה

על פי נוסחת העדכון האוטומטית של משרדי הפנים והאוצר, צפויה הארנונה להתייקר בתל אביב בשנת 2020 ב-2.58%. מדובר בשיעור ההתייקרות...

חדשות תל אביב22 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

לאן הולך הכסף

בהמשך למדיניות האכיפה של העירייה נגד חניה על מדרכות ברחובות בעיר, החליטה מועצת העיר לתקצב ב-300 אלף שקל התקנת עמודי...

חדשות תל אביב21 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה