חדשות תל אביב

ההצגה הכי טובה בעיר

חדשות תל אביב22 באוגוסט 2019    דקה אחת
0
ההצגה הכי טובה בעיר
בנימיני באצטדיון החדש. “חוויה מיוחדת” ׀ צילום: משה כהן

אצטדיון בלומפילד המיתולוגי הוקם בשנת 1962 על חורבות אצטדיון באסה, ששימש קבוצה ערבית בשם שבאב אל-ערב ואת משטרת המנדט הבריטי בימי טרום המדינה. לאחר קום המדינה הועבר המגרש לידי מועצת פועלי תל אביב ושימש כמבצרה של הפועל תל אביב לאורך שנים ארוכות.
השכנים, תושבי יפו, נחלקו לשתי קבוצות אוהדים עיקריות: יוצאי בולגריה, שאהדו את מכבי יפו, ששיחקה אז ב”מגרש הפחים” ובהמשך באצטדיון “גאון” שנהרס, ומי שאינו בולגרי ואהד בדרך כלל את הפועל תל אביב. לעומתם, הבסיס של אוהדי מכבי תל אביב, ששיחקה במגרש המכביה, במתחם נמל תל אביב, היה בצפון העיר.
בעקבות תרומה של קרן האחים בלומפילד (ברנרד ולואיס בלומפילד), הוקם על שמם האצטדיון החדש. 22 אלף צופים נדחסו לאצטדיון, שהפך בהמשך גם למגרשה הביתי של מכבי תל אביב. בשבתות בשנות ה-70 וה-80 היו הצגות כפולות בבלומפילד, והאווירה במגרש הייתה מחשמלת. ללא ספק, ההצגה הטובה בעיר.
בהמשך, עבר האצטדיון לבעלות עיריית תל אביב, ועל פי תקנות בינלאומיות הותקנו בו כיסאות, שהביאו להורדת מספר הצופים ל-14 אלף בלבד. אבל גם אז, לבלומפילד היה את הקסם המיוחד שלו, ששרד גם באצטדיון המחודש.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה