חדשות תל אביב

הדגל שלי הוא כחול ולבן

חדשות תל אביב29 באפריל 2019    2 דקות
0
הדגל שלי הוא כחול ולבן

עמותת אקואושן (Ecoocean) הודיעה לעיריית תל אביב-יפו כי לראשונה כל חופיה זכו להניף את הדגל הכחול שהפך לתו איכות בינלאומי המוכר בכל העולם.

13 חופים: חוף הצוק הצפוני, חוף הצוק הדרומי, תל ברוך, מציצים, גורדון, פרישמן, בוגרשוב, ירושלים, צ'רלס קלור, גבעת העלייה, הילטון, אביב, נורדאו נפרד (דתיים) ומרינת תל אביב עמדו בקריטריונים המחמירים דבר שהופך את עיריית תל אביב-יפו למובילה בתחום שמירה על הסביבה החופית והימית  ומתן שירותים איכותיים לתושבים.

מטרתו של פרויקט הדגל הכחול הינה לעורר מודעות סביבתית בקרב המשתמשים בחופים, הקהילות החיות סביב החופים ומנהלי החופים, ולעודד ניהול סביבתי נכון. הנפת דגל כחול על חוף למעשה ממתגת את החוף כידידותי לסביבה ואת הרשות  האחראית לחוף כמובילה בנושאי איכות הסביבה והשירות לתושב. חוף אשר עליו מתנוסס הדגל הכחול מושך אליו יותר מבקרים ובכך ממנף את העסקים בקרבתו (מסעדות, בתי מלון).

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "חופי תל אביב-יפו זכו להרבה מאוד תארים; מדריך התיירות הלונלי פלנט הכתיר אותם בין עשרת החופים היפים בעולם ואילו הנשיונל ג'יאוגרפיק קובע כי העיר עצמה היא בין עשר ערי החוף היפות בעולם.  הדבר הזה לא קרה מעצמו. הטבע נתן לנו את הים הנפלא הזה. אבל בשנים האחרונות, יחד עם שותפים, פיתחנו את חופי העיר בראייה אסטרטגית והבנה של המשאב החשוב ביותר של העיר – יצרנו טיילת רציפה לאורך 14 קילומטרים, מבת ים בדרום ועד הרצליה בצפון, ויצרנו שבילי הליכה ושבילי אופניים, מתקני כושר ופארקים חופיים.

היום כל 13 החופים שלנו וגם המרינה, זוכים לתואר נוסף, אולי חשוב עוד יותר מקודמיו: "דגל כחול". התואר הזה הוא מעין "תעודת כשרות" בינלאומית, סביבתית וחברתית לחופים, שכעת עומדים בתקנים המחמירים ביותר של קיימות, ניקיון, ונגישות. מעמד זה מביא עמו עוד נדבך לעיר- אבל גם אחריות המציבה בפנינו את הצורך לשמור על משאבי הטבע שלנו על פי הסטנדרטים הקפדניים ביותר. אנחנו מקבלים על עצמנו את הכבוד – ואת האחריות הנלווה לו. אנחנו שמחים שארגון גלובלי חשוב ומוכר כמו ה – FEE מכיר במאמצים שאנו משקיעים ונותן להם תו איכות אובייקטיבי בין-לאומי".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה