חדשות תל אביב

הגבלות חדשות על רוכבי הקורקינטים

חדשות תל אביב24 בדצמבר 2019    2 דקות
0

איסור רכיבה בנמל, הגבלת המהירות באזורים שונים בעיר, איסור חניה באזורים שלא יועדו לכך, חובת חבישת קסדה, התקנת מספר זיהוי - אלה רק חלק מהפעולות שמתכננת העירייה בחודשים הקרובים

הגבלות חדשות על רוכבי הקורקינטים
קורקינטים בעיר. ב-15% מהתאונות מדובר בפגיעות ראש | צילום: נעה גוטמן

 

העירייה תאסור נסיעת אופניים וקורקינטים חשמליים בדק העץ בנמל ותגביל את מהירות הנסיעה ל-15 קמ"ש באזורים שונים, בהם טיילת גורדון. כך לפי התקנות החדשות שפרסמה העירייה ושייכנסו לתוקף ב-1 בפברואר.
כיום יותר מ-10% מהנסיעות בעיר מבוצעות בכלים זעירים אישיים, המסייעים בצמצום הגודש. כ-8,000 קורקינטים חשמליים ואופניים הם שיתופיים, וכ-30 אלף פרטיים. באוגוסט החלה העירייה להסדיר את פעילותם בעיר באמצעות שורת תנאים ומגבלות, בהם זמינות בכל רחבי העיר, שמירה על הסדר הציבורי, אזורי שירות מועדפים, הגבלת מספר הכלים, אזורים מוגבלי חניה, העברת מידע שוטף לעירייה, מניעת שימוש מקטינים, מוקד שירות, נטרול האזעקה בלילה וקיום ביטוח מספק.
על רקע הזינוק במספר התאונות שבהן מעורבים רוכבים, הוחלט על שורת מגבלות נוספת. מפעילי הכלים השיתופיים יחויבו לספק קסדה, שתחובר לכל כלי חשמלי עד יוני 2020. "לפי נתוני בית החולים איכילוב, ב-15% מהתאונות מדובר בפגיעות ראש, שניתן למנוע אותן אם רוכבים יחבשו קסדות", ציינה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התנועה, מיטל להבי (מרצ). לדבריה, "חיוב החברות להצמיד קסדה לכל כלי חשמלי שיתופי, נועד להבטיח שכל רוכב שעולה על הכלי השיתופי ירכב עם ההגנה הדרושה על ראשו ועל פי החוק. הנחיה זו מצטרפת לשורה ארוכה של תנאים שהכתבנו לטובת הסדרת השימוש בכלים חשמליים שיתופיים בעיר".
עוד הוחלט לקבוע אזורים מוגבלי נסיעה בעיר החל מ-1 בפברואר. בתאריך זה תוגבל מהירות הרכיבה בחלק מאזורי העיר ל-15 קמ"ש, והכלים יאטו את קצב הנסיעה באופן אוטומטי. בניסיון למגר את תופעת הרכיבה על המדרכות, תאפשר העירייה לציבור לצלם באמצעות אפליקציית 106 כלים שיתופיים הנוסעים על המדרכות ולשלוח את התמונה, בצירוף נקודת ציון גיאוגרפית וחתימת זמן, למוקד העירוני, והמידע יועבר בתוך 24 שעות לבעל ההיתר.
כמו כן, החל מ-1 בינואר 2020 יחויבו הקורקינטים השיתופיים בעיר בהתקנת מספר זיהוי. העירייה הודיעה עוד על הרחבת האזורים שבהם אסורה חניית כלים זעירים מחוץ לתאי חניה ייעודיים שנקבעו. בנוסף לכ-220 תאי החניה שסומנו ברובע 3, סומנו עוד כ-180 תאי חניה ברובע 5. באזורים אלה לא יתאפשרו סיום נסיעה ונעילת הכלים מחוץ לתאים. בימים אלה, פועלת העירייה לסימון תאים ברובעים נוספים בעיר, כמו גם בתחנות הרכבת.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת
0

נתפסה דירה ביד אליהו לגידול סמים

משטרת ישראל חשפה מעבדה לגידול סמים מסוכנים ובה 110 קילו ברוטו קנאביס בשווי מוערך של מאות אלפי שקלים אתמול (...

חדשות תל אביב17 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה