חדשות תל אביב

דרישה למנוע את הריסת גינת לוינסקי

חדשות תל אביב14 בינואר 2020    דקה אחת
0

בשטח הגינה צפוי לקום בית ספר * חברת מועצת העיר ותושבת השכונה, שולה קשת: "ההחלטה תהרוס את השטח הירוק היחיד שנותר בשכונה הצפופה ביותר בעיר, עם שיעור זיהום האוויר מהגבוהים בארץ"

דרישה למנוע את הריסת גינת לוינסקי
צילום משה כהן

 

חברת מועצת העיר, שולה קשת, דורשת למנוע את הריסת גינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן, שבלב התחנה המרכזית הישנה. זאת, לנוכח התכנית לבנות במתחם בית ספר.

"הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה להרוס את השטח הירוק היחיד בשכונה שלנו – גינת לוינסקי. ההחלטה שהתקבלה, למרות ההתנגדות הגורפת של התושבים, תהרוס את השטח הירוק היחיד שנותר בשכונה הצפופה ביותר בעיר, עם שיעור זיהום האוויר מהגבוהים בארץ", טוענת קשת.

קשת יוזמת עצומה, הדורשת מראש העירייה רון חולדאי וחברי מועצת העירייה לבטל את התכנית, שלדבריה "תפגע במרקם החיים בנווה שאנן ותביא להרס הריאה הירוקה של דרום תל אביב". לטענתה, הגשמים וההצפות פגעו קשות בתושבי דרום העיר והסתיימו בטרגדיה נוראית ונזקים כבדים. "הזנחה של שנים ומחסור חריף בשטחים פתוחים וגינות, לא מאפשרים למי הגשמים לחלחל לאדמה, וההצפות הופכות לקטלניות", היא הוסיפה.

"שכונת נווה שאנן סובלת מזיהום אוויר חמור משתי סיבות עיקריות – אלפי האוטובוסים היוצאים ונכנסים לתחנה המרכזית והיעדר חלקה ירוקה אחרת מלבד גינת לוינסקי", טוענת קשת. "אלה דברים שממש לא מעניינים את העירייה, שהחליטה לבנות בית ספר בשטח הגינה ולהרוס את הריאה הירוקה היחידה בשכונה".

מהעירייה נמסר: "גן לוינסקי הוא גינה זמנית, שהקימה העירייה על שטח המיועד לבית ספר שנהרס לפני כמה שנים. כעת, לאור העובדה שבכל שנה נפתחות יותר מ-25 כיתות א' חדשות בדרום העיר, יש צורך לספק לילדי האזור פתרונות ולהחזיר את המגרש לייעודו האמיתי – בית ספר.

"בשנים האחרונות העירייה עשתה כל שביכולתה כדי להימנע מבנייה בגינה, ועל רקע זה נחנכו כמה בתי ספר במקומות אחרים, אולם עם כל הצער על צמצום שטח הגינה, הצרכים החינוכיים גוברים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה