חדשות תל אביב

דמוקרטיה בשביתה

חדשות תל אביב21 במאי 2019    3 דקות
0

מורי בית הספר הדמוקרטי הפתוח ביפו משביתים את הלימודים היום (21.5), התלמידים קיימו הפגנה שקטה לאות הזדהות מול העירייה

דמוקרטיה בשביתה
צילום פרטי

23 מורי ביה"ס הדמוקרטי הפתוח ביפו השביתו את הלימודים היום, (יום שלישי, 21.5). המורים השובתים מהווים כשליש מכלל מורי ביה"ס. השביתה היא עקב תנאי העסקתם של המורים המועסקים על ידי עמותת מ.ח.ר (עמותה של קהילת ביה"ס) והם חלק בלתי נפרד מהקהילה החינוכית המלמדים לימודי ליבה ומשמשים כחונכים לתלמידים אך לא זוכים ליחס הזה מהעירייה ומשרד החינוך.
תלמידי ביה"ס קיימו הבוקר הפגנה שקטה לאור הזדהות ומחאה על פיטורי המורים והפיכתם לעובדי קבלן – החל מ 9 בבוקר מול עיריית ת"א.
בנוסף, יקיימו המורים הפגנה מחר ( 22.5) החל מהשעה 16:00 מול עיריית תל אביב (בסמוך לאנדרטה לזכרו של רבין).
צעדים אלו מתקיימים כחלק ממחאת המורים בעקבות דרישת משרד החינוך ועיריית ת"א מעמותת מ.ח.ר לפטר את מורי העמותה, בכדי שיועסקו מחדש על ידי התאגיד "יובל חינוך", הפועל תחת עיריית ת"א. זאת בניגוד להסכם הקיבוצי שנחתם בין העמותה למורים המאוגדים בכח לעובדים ואשר משווה את תנאי ההעסקה של מורי העמותה לאלה של מורי משרד החינוך, כולל הסדרת שכר, נוהל פיטורים, זכויות סוציאליות ועוד.

משמעות הדבר היא כי מורי העמותה יעברו מהסכם קיבוצי למורי קבלן, תחת חוזה אישי וללא ביטחון תעסוקתי.

אנדריי און, יו"ר וועד המורים: "בתוך פחות מחודשיים, בתקופה של חגים התברר כי למעשה העירייה ומשרד החינוך מושכים זמן על מנת שנגיע לסוף השנה במטרה לפרק את התאגדות המורים מכוחה העיקרי – האפשרות לקיים שיבושי עבודה. זאת כאשר כל צד מטיל על הצד השני את האחריות למהלך – בעוד ד״ר דן גרוסמן, רפרנט תשלומי הורים במשרד החינוך, טוען כי הסמכות לקבוע בעניין העסקת המורים בבית הספר היא של עיריית תל אביב, שירלי רימון, מנהלת מינהל חינוך בעיריית תל אביב טוענת כי ההוראה על שינוי צורת ההעסקה שלנו התקבלה כתוצאה מהחלטת משרד החינוך. יחד עם זאת, הגיעה אלינו הידיעה כי זוהי מדיניות של עיריית תל אביב להעסיק מורים דרך התאגיד העירוני "יובל חינוך" ובכך לבטל את עמותות ההורים המעסיקות בבתי ספר. ואכן ב 15.5 נאלצה העמותה, בלית ברירה, לתת לנו מכתב שימוע לפני פיטורים".
ענת רדנאי מנציגות הורי ביה״ס: "מלבד היות ביה"ס הדמוקרטי הפתוח בבעלות עיריית תל אביב, הוא בד בבד שייך לזרם של בתיה"ס הדמוקרטיים בישראל. מדובר במוסד רשמי ומוכר על ידי משרד החינוך ובעמותה שפועלת בשיתוף איתו שנים רבות לשמירה על אופיו הייחודי, וככזה ראוי שיאפשרו לנו להעסיק את מורי העמותה, כפי שקורה בשאר בתי ספר דמוקרטיים ברחבי הארץ".

"מטרתנו היא שמירת ההסכם הקיבוצי תחת כל מעסיק והכרה בהתארגנות המורים. אנחנו רואים בהחלטת העירייה ומשרד החינוך החלטה פזיזה וחסרת אחריות. אנו מצפים ודורשים מהעירייה לדחות את ישום החלטתה בשנה ולקיים במהלך שנת הלימודים הבאה הליך בחינה אמיתי של הצורך בשינוי ובחלופות האפשריות. התהליך הזה חייב להתנהל בשקיפות ותוך שיתוף של כל הגורמים הרלוונטיים בדבר, כולל דיון רציני איתנו המורים, שכן מהלך זה ישפיע עלינו ישירות. בינתיים, אנו דורשים שבמהלך שנה"ל הבאה ועד שיימצא הפיתרון המקובל על כולם, ימשיכו המורים להיות מועסקים על ידי עמותת מ.ח.ר תחת אותם תנאים", הוסיף אנדריי.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה