חדשות תל אביב

דואגים לאזרחים הוותיקים בתל אביב

חדשות תל אביב24 במרץ 2019    2 דקות
2

אשר יעקב וסער עמית, תושבי תל אביב, רצים לבחירות תחת הכובע של מפלגת "האזרחים הוותיקים" * הם לא בונים על הסקרים ובסך הכל רוצים להשמיע את קולם

דואגים לאזרחים הוותיקים בתל אביב
מפלגת האזרחים הוותיקים תומר קרן

45 מפלגות ירוצו השנה בבחירות לכנסת. רובן מן הסתם לא יעברו את אחוז החסימה, אבל זה לא מרתיע את הפעילים. חלקם חולמים על סנסציה, אחרים בסך הכל רוצים להשמיע את קולם, כמו אשר יעקב ועו"ד סער עמית, תושבי תל אביב, שהקימו את מפלגת האזרחים הוותיקים.

המפלגה הציבה לפניה שני יעדים עיקריים. ראשית, העלאה דרמטית של קצבת הזקנה לקשישים מעוטי יכולת, לסך 5,500 שקל, והעלאת קצבת הזקנה לכלל האזרחים הוותיקים והצמדתה לשכר הממוצע במשק.
שנית, הפחתת יוקר המחיה, בדגש בסעיף הדיור, לאזרחים הוותיקים, ילדיהם ונכדיהם. כמו כן, המפלגה תפעל להגדלת תקציב הבריאות וסל התרופות.

אנחנו פותחים את השיחה בהתייחסות לרפי איתן, יו"ר מפלגת הגמלאים שהלך השבוע לעולמו בגיל 92. "אין ספק שהוא גיבור ישראל. איש משכמו ומעלה. חכם ושנון", מספר יעקב. "אנחנו מפלגה אחרת לגמרי מהמפלגה שהוא הוביל. למדנו את כל הלקחים ממה שלא עבד אצלו".

הסקרים לא להיט. למה לרוץ כשאין סיכוי?

סער: "יש לנו מטרה מאוד חשובה – להעלות לסדר היום הציבורי את נושא הגמלאים. לצערי התחלנו את הקמפיין מאוחר. רק לפני שבוע. גם מפלגת הגמלאים שעשתה את הסנסציה בזמנו עם שבעה מנדטים התחילה מאוחר ולא הייתה בסקרים".

מה מצבם של הקשישים בתל אביב?

אשר: "בעיר יש גם המון קשישים בודדים שידם אינה משגת. כשהייתי פעיל בשכונות של תל אביב, נתקלתי לא אחת בבעיות חברתיות ופיזיות של אנשים, לרבות סכנות. היום קשיש מפחד ללכת בשעות מסוימת בתחנה המרכזית החדשה, מפחד ללכת לקחת כסף מהבנק מחשש שירמו אותו, הדיגיטציה של הבנקים בטח לא עזרה, ואלו רק דוגמאות על קצה המזלג".

"חשוב לי לפנות לבוחרים הפוטנציאלים שמצביעים לרוב למפלגות הגדולות שלא דואגות לא לאזרחים הוותיקים ולא לאזרחי ישראל האחרים", מסכם יו"ר המפלגה, עו"ד סער עמית. "הגיע הזמן שמי שרוצה שידאגו לו בין אם בגיל הזקנה לבין אם לפני שהוא מגיע לגיל הזה, צריך להצביע למפלגה חברתית חדשה שיש לה אג'נדה ספציפית למגזר הגיל השלישי".

גנץ או ביבי?

סער: "אנחנו מפלגה חברתית. לא עוסקים בעניינים מדיניים. מי שיוסמך להיות בראשות הממשלה ויקבל את התנאים שלנו נשתף איתו פעולה".

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת
0

חדר מורים

על רקע השתוללות מחירי הדיור בתל אביב, מנסה העירייה להשאיר מורים במוסדות חינוך בעיר באמצעות דיור במחירי שכירות מוזלים. בשבוע...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    לט חבל על הקולות שיילכו לפח בבחירות כל כך גורליות

  • מיכאל בן אבי

    לט חבל על הקולות שיילכו לפח בבחירות כל כך גורליות