חדשות תל אביב

גשר יהודית – עתירה פוליטית או חברתית?

חדשות תל אביב17 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

עיריית תל אביב-יפו עתרה לבג"ץ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון: "החלטת שר התחבורה אינה חוקית, השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון ביחס לעבודה בשבת" • השר כץ: "מהלך פוליטי של חולדאי ערב הבחירות"

גשר יהודית – עתירה פוליטית או חברתית?
הדמיית גשר יהודית. העבודות בשבת או ביום חול? ׀ צילום: באדיבות העירייה

בעיריית תל אביב טוענים כי עד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות ובקשות הארכה של משרד התחבורה, לא הובהר לעירייה מדוע משרד התחבורה החליט בחודש אוגוסט לעצור את העבודות בשבת להקמת הגשר הולכי הרגל שיעבור מעל נתיבי איילון.
עתירת העירייה לבג"ץ כוללת בקשה למתן צו ביניים, המשהה את החלטת שר התחבורה ישראל כץ לעכב או להפסיק את העבודות על גשר יהודית, ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר כמתוכנן עד להכרעה בעתירה.
בעירייה טוענים כי הקמתו המתוכננת של גשר יהודית נדחתה עקב התערבות שר התחבורה לאור סוגיית השבת. בעתירה נטען כי העיכוב והסחבת בבניית הגשר גורמים נזקים כבדים לתושבי העיר ולמטרופולין. משכך, אין בכוונת העירייה להמתין עוד והוחלט על פנייה לערכאות משפטיות.
העירייה טוענת כי החלטת שר התחבורה אינה חוקית, שכן השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון וחסר סמכות להעניק הוראות ביחס לעבודה בשבת. עוד נטען כי הדבר אף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה רק לפני כשנה.
השר כץ אמר בתגובה: "כשמצבו של ראש העירייה רון חולדאי מחמיר בסקרים, היוזמות מתרבות. במקום לאפשר את קידום מיזמי התחבורה הציבורית החשובים המעוכבים על ידי חולדאי, שוב הוא מציף את עניין הגשר הפוליטי, ערב הבחירות לרשויות המקומיות".
עוד ציין: "חברת נתיבי איילון תפעל להקמת הגשר בעיתוי ובאופן המתאימים ועל פי מדיניות משרד התחבורה למתן קדימות להשלמת קו הרכבת החשמלית הישיר מירושלים לתל אביב ולצמצום הפגיעה בציבור".
בתוך כך, משרד התחבורה ביקש מבית המשפט ארכה להגשת תגובתו לעתירה עד היום (חמישי).

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה