חדשות תל אביב

גונבי האופניים – סרט רע

חדשות תל אביב14 במרץ 2019    דקה אחת
0

גל של גניבות אופניים ברחובות ולאור יום מאיים על הרוכבים בעיר • בניסיון להקשות על הגנבים, יזמה העירייה מבצע לשיפור מתקני האופנים בעיר

גונבי האופניים  – סרט רע
מתקן אופניים. כבל פלדה יחבר בין הזרועות ׀ צילום ארכיון: אלוני מור

הסיוט של רוכבי האופניים בתל אביב החריף לאחרונה בעקבות גל של גניבות אופניים בעיר, בעיקר חשמליים. נוסף על הגניבה המוכרת לעייפה מחדרי מדרגות ומחצרות, נראה ששום מכשול לא עוצר את הגנבים. הם חותכים בזריזות, לעתים לאור יום, שרשראות הקשורות לעמודי חשמל, לעמודי תמרורים ולמתקני אופניים בחוצות העיר.
בעירייה ערים לכך שאלפי זוגות אופניים נגנבים מדי שנה מהרחוב באמצעות שבירת המנעול או חיתוך השרשרת, אגב גרימת נזק לעמודים ולמתקנים הייעודיים. בניסיון להקשות על הגנבים, יזמה העירייה מבצע לשיפור מתקני האופנים באמצעות התקנת כבל פלדה מסיבי המחבר בין שתי הזרועות.
"בעמודי התמרור אנו מקבעים את העמוד בעומק הקרקע בעזרת וו עיגון ויציקת בטון. אם השרשרת היא מסיבית, לגנבים קשה לשלוף את העמוד מהקרקע, וגם אם הצליחו, הם לא מצליחים לשחרר את השרשרת מהתמרור", הסבירו בעירייה. "אנחנו רואים ניסיונות גניבה של אופניים בעיר, שנכשלו בזכות העיגון".
בתוך כך, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) פנתה לראש העירייה רון חולדאי בקריאה לפעול למיגור תופעת החניות הפיראטיות לקורקינטים בעיר, הפוגעת בבטיחותם של קשישים, נכים והורים לילדים בעגלות. "החניות הפיראטיות הן מטרד מסוכן שחייבים לטפל בו, בטרם קשיש ימעד וייפגע. הכתובת על הקיר", הזהירה גמליאל בפנייתה לחולדאי. לדבריה, בשל היעדר פיקוח והסדרה של העירייה, תחנות העגינה חוסמות לעתים גישה לתחנות אוטובוס, לבתי מגורים ולגינות ציבוריות.
מהעירייה נמסר: "פניית השרה גמליאל טרם התקבלה בלשכת ראש העירייה, וממילא היא מתפרצת לדלת פתוחה. העירייה החלה לאחרונה בתהליך של הסדרה מול חברות האופניים והקורקינטים ללא תחנות עגינה, כחלק ממהלך לשמירת הסדר במרחב הציבורי ומתן שירות לכל המרחב העירוני. האכיפה תחל בימים הקרובים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה