חדשות תל אביב

ג'אז עירוני

חדשות תל אביב5 בינואר 2020    דקה אחת
0

עירוני א' הוא התיכון היחיד בעיר שבו אפשר לגשת לבגרות של 5 יחידות בלימודי ג'אז • השבוע הופיעו תלמידי המגמה הייחודית, שהצמיחה גם את מרינה מקסימיליאן בלומין, במכללת לוינסקי

ג'אז עירוני
מגמת הג'אז של עירוני א'. כלים לחיים ׀ צילום: יצחקי פרנקו

עמית המאירי

את אקורד הסיום לשנת 2019 ניגנו תלמידי מגמת הג'אז של תיכון עירוני א' בהופעה במכללת לוינסקי. אחת לשבועיים מארחת הפקולטה לחינוך מוזיקלי במכללה את "רביעי מוזיקלי", שהוקדש הפעם לתלמידי עירוני א'. לצדם הופיעה הפסנתרנית קטיה טובול, בוגרת המגמה.
במגמת הג'אז בתיכון כ-40 תלמידים. היא נפתחה בשנת 1990, ומאז סיימו אותה מאות בוגרים, שהשתלבו בעשייה מוזיקלית בארץ ובחו"ל, ובהם מרינה מקסימיליאן בלומין. זה התיכון היחיד בעיר שבו אפשר לגשת לבגרות של 5 יחידות בלימודי ג'אז, ובתכנית הלימודים יש מקצועות כמו הרמוניה, פיתוח שמיעה, אלתור, עיבוד, הרכבים מוזיקליים ועוד. לצד הופעות בתיכון, השתתפו התלמידים השנה בפסטיבל הג'אז במוזיאון תל אביב.
בעידן תרבות הפופ, הבחירה בלימודי 5 יחידות בג'אז אינה טבעית, אבל מתברר שהמגמה ממשיכה למגנט אליה תלמידים חדשים מדי שנה. לדברי יצחקי פרנקו, ראש תחום הג'אז בתיכון בעשור האחרון, המגמה היא בית לתלמידים שמעוניינים להעמיק במוזיקה בכלל ובג'אז בפרט, ומהווה את קרש הקפיצה הטוב ביותר לעולם המקצועי.
"הייחודיות של המגמה היא בהעמקה ובהתמקצעות. ג'אז דורש מהנגן מיומנות מוזיקלית ושליטה גבוהה בכלי הנגינה. הידע בתחום נותן לבוגרים כלים שמאפשרים להם להתפתח לתחומים מוזיקליים מגוונים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

עידן חדש בהוראה

עמית המאירי גרעין "סטודנטים מובילים נגישות" ערך בתחילת החודש במכללת לוינסקי לחינוך הפנינג להעלאת המודעות לקידום שוויון זכויות לאנשים עם...

חדשות תל אביב27 בינואר 2020    דקה אחת
0

תפור עליהן

  רשת הדיור המוגן "עד 120" יזמה בבית ההורים שברמת החייל תערוכה ייחודית של פריטי לבוש נוסטלגיים, חלקם בני יותר...

חדשות תל אביב27 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה