חדשות תל אביב

בשורה לתושבי מרכז העיר: עוד 163 מקומות חניה

חדשות תל אביב14 בפברואר 2019    דקה אחת
0

חניון ארלוזורוב 17 נפתח, אך מצוקת החנייה באזור דיזנגוף מחמירה • גם בשכונת התקווה חסרים מאות מקומות חניה

בשורה לתושבי מרכז העיר: עוד 163 מקומות חניה
חניון ׀ צילום: יח"צ

על רקע מצוקת החניה הקשה, הודיעה החברה העירונית "אחוזות החוף" על פתיחת חניון ארלוזורוב 17. החניון הציבורי, הסמוך לרחובות דיזנגוף ובן-יהודה, ממוקם מתחת לבניין המגורים היוקרתי שנבנה במתחם ותהיה לו כניסה נפרדת.
החניון יהיה פתוח בכל ימות השבוע והוא כולל 163 מקומות חניה בשטח של כ-5,700 מ"ר, שישמשו את המבקרים באזור. העלות לשעת חנייה תעמוד על 12 שקל, ושלושה שקלים לכל 15 דקות נוספות. לתושבי תל אביב תינתן הנחת תושב של 75%.
עם זאת, החניון החדש עדיין מהווה טיפה בים, לנוכח המחסור הקשה במקומות חניה באזור. רחוב דיזנגוף, שחוזר לימי זוהרו כמרכז בילויים ותרבות, הפך מוקד עלייה לרגל גם למבקרים המגיעים ממקומות מרוחקים. לאחר פתיחת תיאטרון בית ליסין המשופץ בדיזנגוף פינת פרישמן, ההערכות הן שהמחסור במקומות חניה באזור יחמיר.

אין חניה בשכונה

"בשכונת התקווה חסרים מאות מקומות חנייה, ומי שנפגעים הם בעיקר הסוחרים בשוק ובעלי העסקים ברחוב האצ"ל", מתריע חבר מועצת העירייה ויו"ר ועד השכונה שלמה מסלאווי. "כדי למצוא חניה, צריכים לעתים לחנות רחוק, בשדרות החיל ביד אליהו ואף רחוק יותר, וזה מכביד מאוד על אנשים מבוגרים, שצריכים לשוב מהקניות בשוק עם סלים מלאים", מוסיף מסלאווי.
לדבריו, בכוונתו לקדם יוזמה לפיתוח מקומות חניה בשכונת התקווה. "אפשר לאתר מקומות להקמת חניונים עיליים ותת-קרקעיים. המצב הנוכחי מקשה על כולם ופוגע בשוק ובשכונה". מסלאווי סבור שלעירייה יש את המשאבים הנדרשים על מנת להשקיע עשרות מיליוני שקלים בהקמת החניונים, שיביאו תנופה לאזור כולו.
משה כהן

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה