חדשות תל אביב

זה קורה: לוינסקי ייסגר לתנועה

חדשות תל אביב4 בדצמבר 2019    3 דקות
0

הדיירים חוששים ממצוקת חניה ופקקים, אבל חלק מהסוחרים אופטימיים לגבי הפיכת המקטע שבין השוק לרחוב העלייה למדרחוב * בעירייה מדברים על פיילוט, אבל כמו בשווקים אחרים בעיר, נראה שלמהלך אין תאריך תפוגה

זה קורה: לוינסקי ייסגר לתנועה
צילום אבשלום שושני

רחוב לוינסקי יהפוך החל מיום שני בעוד שבועיים (16 בחודש) למדרחוב, במקטע שבין רחוב העלייה לשוק. המקטע ייסגר לכניסת כלי רכב, אבל התנועה תימשך ברחובות החוצים, אך ללא כניסה ללוינסקי.

בעירייה הגדירו את הפרויקט כפיילוט לשנה, לקראת תחילת העבודות על הקו הסגול והקו הירוק של הרכבת הקלה, שיתחילו בעוד כמה חודשים ובמהלכן יהיו המקטעים בהמשך הרחוב, לכיוון התחנה המרכזית הישנה, סגורים לתנועה. "המהלך משתלב במדיניות העירייה לעודד הליכה ולהגדיל את המרחב הציבורי להולכי רגל ורוכבי אופניים על חשבון הרכבים הפרטיים", ציינה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי (מרצ). "יהיה מעקב אחר ההשלכות של הסגירה. לערכתי, המהלך יתרום לשוק לוינסקי".

במסגרת המהלך, ייגרעו עשרות מקומות חנייה, והחשש הגדול של הדיירים הוא מהכבדת עומסי התנועה באזור והחרפת מצוקת החניה. "גם ככה אין באזור חנייה, וכלי רכב מסחריים חוסמים את הכביש כדי לפרוק סחורה. מה יקרה אחרי סגירת לוינסקי לתנועת כלי רכב?", שאל אותי השבוע תושב האזור. לעומתו, רבים סבורים שהמדרחוב יגביר את האטרקטיביות של שוק לוינסקי. "גם ככה אין כאן חניה, ורוב האנשים לא מחנים באזור, או מגיעים בתחבורה ציבורית. המדרחוב יכול לתת תנופה למתחם, שהפך לאחת האטרקציות של העיר", העריך סוחר ברחוב.

שוק לוינסקי הפך בשנים האחרונות לפופולארי מאוד, בעיקר בקרב חובבי קולינריה. בשוק המיתולוגי מתקיימים סיורים אוכל רבים, ההופכים למסע מרתק במנהרת הזמן. לשוק הגיעו סוחרים כבר בשנות ה-30 של המאה שעברה. כמו שלושת השווקים האחרים בעיר – הכרמל, התקווה והפשפשים, גם הוא כאמור ייסגר לתנועת כלי רכב.

בשם בעלי העסקים

כאמור, החשש הגדול של בעלי עסקים, נהגים ודיירים הוא מהכבדת עומסי התנועה באזור והחרפת מצוקת החניה. "סגירת רחוב לוינסקי תגרום לגריעת כ-50-40 מקומות חניה. בעלי עסקים ודיירים יצטרכו להחנות ברחובות סמוכים, ולקוחות יתקשו למצוא חניה, והדבר עלול לגרום להם לא להגיע לאזור", אומר צדיק רפאל, בעלי מעדניית "חיים רפאל" המיתולוגית. "אני כבר 60 שנה עובד כאן. יש לנו לקוחות שמגיעים מצפון תל אביב, בת ים ומקומות רחוקים. עכשיו הם עלולים לחשוב פעמיים אם להגיע. רחוב לוינסקי עבר תהפוכות רבות מאז שהיו כאן דוכנים. היום הוא רחוב תוסס, אבל אנחנו חוששים מהרפתקה שאף אחד לא יודע לאן היא תוביל".

רפאל מספר, שלפני כשלושה חודשים התקיים מפגש של בעלי עסקים ודיירים עם נציגי העירייה. "כבר אז דיברנו על החששות שלנו מסגירת הרחוב". לדבריו, בעלי העסקים כבר חושבים על חלופות. "נציע שירות משלוחים, אבל אין כמו מראה עיניים". לדבריו, הפיכת הרחוב למדרחוב תביא יותר מבקרים, אבל הם יישבו בעיקר בבתי קפה ולא יבצעו קניות. "אני לא רואה את הלקוחות הולכים עם שקיות לחניונים רחוקים. הלוואי שזה יצליח".

גם בעלת עסק לתבלינים ברחוב הביעה חשש מפני הצפוי: "איזה מדרחוב זה יהיה? הרי מנחלת בנימין וזבולון התנועה תחצה את הצמתים עם לוינסקי. אין כאן חניה, וחניונים פרטיים גובים 40-50 שקל וגם יותר עבור חניה. פקקי התנועה יקשו על כולם. אנחנו לא יודעים מה יקרה. כולם בחוסר ודאות".

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה