חדשות תל אביב

ברחובות שלנו

חדשות תל אביב3 בפברואר 2020    דקה אחת
0

"המקומון" ממשיך לעקוב אחר מצבם של דרי הרחוב בעיר • השבוע חילקו להם מתנדבים, עמותות וצוותים של העירייה גרביים, שמיכות ומעילים • במקביל, נעשה מאמץ לספק לחסרי הבית קורת גג, עם מזרן ומזון חם

ברחובות שלנו
הוסטל "קורת גג". עוד 20 מזרנים נפרשו על הרצפה ׀ צילום: אליקו גרינברג

דרי רחוב בעיר, שניסו להימלט מגל הקור בסוף השבוע, חיפשו מקומות מחסה חמים, אבל המשימה לא הייתה קלה. "היות שאנחנו מלאים, הוצאנו עוד 20 מזרנים לרצפה, כדי לאפשר מחסה לדרי הרחוב בקור", סיפר אלי אמינוב, שלפני כחודשיים פתח יחד עם מתנדבים נוספים את ההוסטל "קורת גג" ברחוב הגדוד העברי שבאזור התחנה המרכזית הישנה, אשר בו כ-60 מיטות המיועדות לדרי רחוב.
בשבוע שעבר הבאנו כאן את סיפורו של ההוסטל. "מאז", אומר אמינוב, "קיבלנו עשרות פניות של חסרי בית, שממש התחננו לא להישאר בחוץ בקור. היו כאלה שהגיעו כחולים מקור. שניים חיכו בחוץ וביקשו לעשות לפחות את סוף השבוע בהוסטל. מדובר באנשים שאין להם לאן ללכת, ושהבינו שלא יוכלו לשרוד את הקור".
באמצעות תרומות, הובאו להוסטל עוד 20 מזרנים, אשר העניקו פתרון זמני לחסרי הבית, שמצאו מפלט מהקור בלילות. "היו גם מתנדבים, עמותות וצוותים של העירייה, שחילקו לדרי הרחוב גרביים, שמיכות ומעילים", סיפר אמינוב.
בעירייה ציינו בשבוע שעבר כי עמותת "לשובע" מפעילה שבע דירות מעבר, שבמסגרתן גרים 42 דרי רחוב, ובלילות החורף הקרים והגשומים נפתח עבורם גם מקלט מאובזר במזרנים, שמיכות ומזון חם. בנוסף, העירייה מספקת באמצעות "לשובע" יותר מ-100 מיטות להלנה בגגונים.
באופן רשמי, מטפלת העירייה בכ-680 דרי רחוב, אבל ההערכות הן שמספרם בפועל גדול משמעותית, כיוון שחלק מחסרי הבית אינם נכללים בקריטריונים של דרי רחוב. "אני רואה ברחובות, ממש בשטח, עלייה חדה של עשרות אחוזים במספר חסרי הבית בעיר", התריע אמינוב, פעיל חברתי ותיק בעיר.
העירייה כבר הודיעה שלנוכח העלייה במספר דרי הרחוב בישראל והעובדה שרובם נוטים להתרכז בתל אביב, יש תכנית להקמת גגון נוסף בעיר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה