חדשות תל אביב

בקרוב: 4 מגדלים בני 65-40 קומות במתחם טרה

חדשות תל אביב18 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את התכנית, בשטח של כ-23 דונם, שתשלב מגורים, תעסוקה, מלונאות, ומסחר • גם נווה עופר בדרום העיר מתחדשת, עם תכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונה

בקרוב: 4 מגדלים בני 65-40 קומות במתחם טרה
מתחם טרה. כ-30 אלף מ"ר יוקצו למוסדות ציבור ׀ הדמיה: ישר אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה את תכנית מתחם טרה בפינת הרחובות מוזס ויגאל אלון. זאת, לאחר שלפני מספר שנים פינתה חברת טרה את המתחם ועברה לנגב. התכנית, בשטח של כ-23 דונם, כוללת ארבעה מגדלים בני 65-40 קומות, שישלבו מגורים, תעסוקה, מלונאות, ומסחר בהיקף של כ-195 אלף מ"ר, וכן בנייה נמוכה יותר – עד שש קומות, לאורך רחוב יגאל אלון – המיועדת למוסדות ציבור, בהיקף של כ-30 אלף מ"ר.
בוועדה המחוזית הבהירו כי בתכנית גם שטח פתוח בין הבניינים, בהיקף של יותר מחמישה דונם. מתכננת מחוז תל אביב, חוה ארליך-רוגינסקי, ציינה: "התכנית מציעה פיתוח והתחדשות לאורך הצירים הקרובים לתחנת רכבת השלום ולתחנת המטרו העתידית". לדבריה, התכנית שגובשה ביוזמת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, מילקו תעשיות ואדריכל אבנר ישר, מאפשרת בינוי גם בתת-הקרקע, ליצירת חיבור לתחנת המטרו העתידית ולמפלס הרחוב, וכוללת, בין השאר, חזיתות לצורכי ציבור ומסחר.

בתוך כך, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה תכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת נווה עופר בדרום העיר. על פי התב"ע, ייהרסו 112 דירות בשבעה בניינים קיימים בני ארבע קומות ברחוב ארבר 14־26, ובמתחם ייבנו 317 דירות חדשות בשלושה בניינים בני 18-6 קומות.
בחודשים הקרובים ייצאו בעלי הדירות, בשיתוף החברה לפיתוח והתחדשות עירונית וחברת האחים מרגולין, למכרז לבחירת היזם שעמו יתקשרו לקידום היתר בנייה ולביצוע הפרויקט. כיום מתגוררים בשכונה כ-8,000 תושבים בכ-3,000 דירות. על פי מדיניות העירייה, היא צפויה לשלש את עצמה במסגרת ההתחדשות העירונית, עם כ-9,000 יחידות דיור וכ-23 אלף תושבים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת
0

נתפסה דירה ביד אליהו לגידול סמים

משטרת ישראל חשפה מעבדה לגידול סמים מסוכנים ובה 110 קילו ברוטו קנאביס בשווי מוערך של מאות אלפי שקלים אתמול (...

חדשות תל אביב17 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה