חדשות תל אביב

בקו 5, נוסע אל הים

חדשות תל אביב18 באפריל 2019    3 דקות
0

כ-8.5 מיליון מבקרים צפויים לפקוד את חופי העיר במהלך עונת הרחצה, שנפתחה השבוע • בנוסף להוזלה במחירי המזנונים, ייהנו תושבי העיר גם מהנחה על מתקני החוף והחניונים

בקו 5, נוסע אל הים
משחקייה בחוף מציצים. בעיר 13 חופים מוכרזים ׀ צילום: דוברות העירייה

כ-8.5 מיליון מבקרים צפויים לפקוד את חופי הרחצה של תל אביב ויפו במהלך עונת הרחצה שנפתחה בסוף השבוע שעבר באופן רשמי. עונת הרחצה תסתיים השנה ב-28 בנובמבר, ועד אז צפויים, על פי ההערכות, לפקוד את חופי העיר כ-150 אלף נופשים בשבתות וכ-25 אלף נופשים בממוצע בימי חול. בחודשי הקיץ החמים, יולי ואוגוסט, הצפי הוא למספר כפול של מבקרים.
בנוסף לישראלים, צפויים להציף השנה את החופים גם מאות אלפי תיירים. הגאות צפויה להתחיל כבר בחודש הבא, כשאלפים יגיעו לאירוויזיון ובאופן טבעי גם לחופי הרחצה של העיר, המשתרעים לאורך כ-13.5 קילומטרים מהרצליה בצפון ועד בת ים בדרום. במהלך העונה יפעלו 13 חופים מוכרזים עם שירותי הצלה – צוק צפון, צוק דרום, תל ברוך, מציצים, הילטון, החוף הנפרד, גורדון, פרישמן, בוגרשוב, ירושלים, אביב, צ'רלס קלור וגבעת עלייה.
בעונה שעברה היו לעתים חופים שתחנות ההצלה בהם נסגרו, בשל מחסור במצילים. זאת, בשל השכר הנמוך המוצע למתחילים, לעומת שכרם הגבוה משמעותית של המצילים הוותיקים. במהלך חודש אפריל תחל פעילות תחנות ההצלה בחופים המוכרזים ב-7:15 ותסתיים ב-16:45, במאי-יוני עד 17:45, וביולי-אוגוסט עד 18:45, בספטמבר עד 17:45, ובאוקטובר עד 16:45. על רקע הגאות במספר התיירים, תורגלו המצילים להנחיות כריזה בכמה שפות.
עם זאת, מצוקת החניה הקשה באזור תיאלץ את המבקרים לשלם מחירים מופקעים עבור חניה בחניונים הפרטיים שלאורך החוף. מי שיוותר על הטיילת המשופצת יוכל להימנע מתשלום חניה מופרזת וליהנות מאחד מהחופים הצפוניים – הצוק ותל ברוך. על רקע הביקורת הציבורית על המחירים המופקעים במזנונים, בבתי הקפה ובמסעדות בחופים ובחניונים שלצדם, הודיעה העירייה על פיקוח על המחירים. לתושבי תל אביב תינתן גם השנה הנחה של 75% בחניונים העירוניים.
השכרת מתקני החוף לאורך השנים נעשתה בעבר באמצעות זכייני המסעדות בחופים. בשנים האחרונות לקחה העירייה על עצמה את מתקני החוף, והיא מפעילה אותם במטרה להוזיל את העלויות לבאי החופים. לפיכך, המחירים החדשים למבקרים בחופים, ובמיוחד למחזיקי כרטיס דיגיתל, יהיו זולים משמעותית לעומת רבים מהחופים בארץ.
שכירת שמשייה וכיסא נוח – תעלה 2 שקלים למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-6 שקלים למבקרים שאינם תושבי העיר. מיטת שיזוף – 4 שקלים למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-12 שקלים למבקרים שאינם תושבים. בנוסף, גם השנה יימשך פרויקט ספריות החופים, שבמסגרתו יועמדו לרשות המתרחצים ארבע ספריות שמהן יוכלו לשאול ספרים ללא עלות ולהשיבם בתום הקריאה.
בנוסף, תפעיל העירייה פינות משחקים, ובהן משחקי שחמט, שש-בש ודמקה למבוגרים ומשחקי חוף לילדים (דליים וכפות למשחק בחול). כל אלה זמינים לרוחצים ללא תשלום, ובלבד שישיבו אותם למקומם בתום השימוש. ספריות החוף יהיו זמינות בחופי ירושלים, גורדון, מציצים והצוק הצפוני, ופינות המשחקים זמינות בכל החופים ברחבי העיר.
במסגרת המכרזים החדשים, פעלה העירייה לעדכון התפריטים המוצעים לבאי החוף על ידי הוספת ארוחות עסקיות שבעה ימים בשבוע, עדכון מחיר סל המוצרים הנמכרים ביותר בחוף וקביעת מחירי מוצרים מפוקחים. המחירים המחייבים זכיינים, שזכו במכרזים החדשים, יהיו: בקבוק מים מינרלים קטן – 6 שקלים, קרטיב – 3 שקלים, פיתה או כריך עם חומוס וסלטים – 12 שקל, קפה – 5 שקלים, בייגלה – 5 שקלים, ארוחה עסקית – 60 שקל, צ'יפס – 25 שקל, אבטיח – 30 שקל ובירה ישראלית 21 שקל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

יום ניקוי החופים והים הגדול בעולם מגיע...

ביום שישי, 30 באוקטובר, החל משמונה בבוקר ועד שעות אחרי הצהרים, תקיים קואליציית הים התיכון, המורכבת משורה ארוכה של גופים...

חדשות תל אביב26 באוקטובר 2020    2 דקות
0

מפיגים את השעמום: פעילויות תרבות מקוונות בספריות...

גם עם תום הסגר השני, ילדים ובני נוער רבים נמצאים עדיין בבית. לכן, כפי שעשו בשבועות האחרונים בהצלחה רבה, גם...

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה