חדשות תל אביב

בצמרת לא רוצים בית ספר

חדשות תל אביב9 בפברואר 2020    דקה אחת
1

תושבי השכונה הצפונית עתרו לבית המשפט נגד כוונת העירייה להקים במקום קריה לימודית לכ-2,000 תלמידים, בטענה שהיא באה על חשבון שטחים ירוקים, מבני ציבור ואיכות חיי הדיירים

בצמרת לא רוצים בית ספר
חניון בשכונת צמרת. מהצפופות בישראל | צילום: דורון סהר

תושבים המתגוררים בפארק צמרת במזרח העיר, בין דרך נמיר לנתיבי איילון, הגישו עתירה מִנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה להורות לעירייה שלא להקים בית ספר תיכון אזורי בשכונה.
לטענת העותרים, בית הספר ייבנה על חשבון השטחים הציבוריים הפתוחים בשכונה היוקרתית. בעתירה נטען כי העירייה מתכוונת להקים קריה לימודית, המתוכננת לקלוט בשלב ראשון כ-2,000 תלמידים, בלב שכונה שבה מתגוררים כ-6,000 תושבים, מהצפופות בארץ.
לטענת התושבים, בית הספר ייבנה על חשבון גינת המשחקים השכונתית והחורשה הטבעית. עוד נטען בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין שגיב חנין, אייל שקיב וחן ישי, כי על פי התכנית של מִנהל התכנון, אמורים להיות בשכונה כ-30 דונם של שטחים פתוחים ועוד כ-30 דונם של שטחים המיועדים למבני ציבור.
העותרים יוצאים נגד כוונת העירייה לעשות שימוש בכל שטחי הציבור בשכונה לטובת הקריה הלימודית, ובכך למנוע מהתושבים לקבל שירותים ציבוריים החיוניים לשכונה, כמו מתנ”ס, מרפאה, בית כנסת, גן משחקים ו"ריאה ירוקה". לטענת העותרים, הקריה החינוכית תגרום גם למפגע תחבורתי חמור, שכן הכבישים בשכונה לא יוכלו להכיל את מספר כלי הרכב שייכנסו וייצאו ממנה.
העתירה הוגשה בעקבות החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר את התכנית, ופעילות העירייה לרישום תלמידים לבית הספר העתידי, וזאת, אף שטרם ניתן היתר בנייה. על פי העתירה, העירייה כבר פועלת לשבץ את תלמידי בתי הספר היסודיים איילון בנחלת יצחק ובליך בביצרון בתיכון המתוכנן. גם חלק מההורים בשני בתי הספר הללו מתנגדים לתכנית, וקובלים על כך שילדיהם לא ישובצו בעירוני ד’, כפי שהיה עד היום.
מהעירייה נמסר: "השטח הציבורי בשכונה מיועד להקמת בתי ספר וגני ילדים. לשמחתנו, תל אביב חווה בעשור האחרון גידול מבורך במספר המשפחות הבוחרות להישאר ולגדל בה את ילדיהן. בית הספר המוקם בשכונה נועד לענות על גידול מבורך זה ויהיה מוכן בספטמבר 2021. בנוגע לעתירה, העירייה תלמד אותה ותגיב בבית המשפט".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות
0

מה מסתתר בקופסה: הטרנד שכבש את העיר

עיריית תל אביב-יפו מצטרפת לטרנד קופסאות ההפתעה אשר ממשיך לתפוס תאוצה בחודשים האחרונים. היום (שני), ייצא לדרך קמפיין הקופסה למחזיקי...

חדשות תל אביב18 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

  • טמטום
    ילדים ליד קניון

    חסמו את הכניסה לקניון הכונה להרוס בכונה
    את המקום הכביש מאוד צר לקחו את כל החניות
    חוסר התחשבות בנכים שמגיעים לקניון כנראה מתוך צרות עין זה לא מקום לבית ספר בושה