חדשות תל אביב

בעלי עסקים ביפו: “לא נסגור בשבת”

חדשות תל אביב1 במרץ 2020    דקה אחת
0

בעירייה דורשים מבעלי עסקים ערבים להסדיר היתר לעבודה בסופי שבוע וחגים • בעל חנות ירקות: “אנחנו מכבדים את היהודים, אבל נמשיך לפתוח בשבת” • עו”ד בדראן: "דרישה לא הגיונית"

בעלי עסקים ביפו: “לא נסגור בשבת”
פירות וירקות ברחוב יפת. “רוב הפרנסה היא בשבת” | צילום: אבשלום ששוני

 

בעלי עסקים ערבים ביפו נדרשו בשבועות האחרונים על ידי העירייה לסגור את עסקיהם בשבתות ובחגי היהודים. כך טוען חבר מועצת עיריית תל אביב, עו”ד אמיר בדראן. “העסקים ברחוב יפת וברחובות נוספים ביפו פתוחים עוד לפני הקמת המדינה. פתאום דורשים מבעלי העסקים לסגור אותם בשבתות. זה לא הגיוני”, ציין בדראן.
“בשבועות האחרונים התקבלו אצלי פניות ממספר רב של עסקים ביפו, שקיבלו מכתבים מאגף הפיקוח, בדרישה לסגירת עסקיהם ביום שבת, בחגים ובמועדים יהודיים נוספים”, מתריע בדראן בפנייה ליועץ המשפטי של העירייה, עו”ד עוזי סלמן. “התנהלות זו מנוגדת לנהוג ביפו זה זמן רב, ומהווה פגיעה בשגרת החיים בה, כמו גם במרקם החיים המשותפים”, ציין בדראן. “אבקש להדגיש, שעניין זה אינו רלוונטי רק לאוכלוסייה הערבית. מימים ימימה, עסקים רבים בוחרים לסגור את עסקיהם ביום ראשון ולא בשבת”.

לדברי בדראן, מפנייה לבכירים באגף רישוי עסקים ולגורמי האכיפה בעירייה, הוא הבין שיש סוגיות לא פתורות הדורשות מחשבה. עד למציאת פתרון, דורש בדראן מהעירייה לבטל את האכיפה נגד בתי עסק ביפו הפתוחים בשבתות. גם בעלי העסקים ביפו הבהירו, שאין בכוונתם לסגור בשבתות, הנחשבות לימי העסקים התוססים ביותר, כשלקוחות רבים מגיעים גם ממרחקים.
“רוב הפרנסה שלנו היא בשבת”, סיפר אחמד, מחנות הירקות והפירות "האחים דקה" ברחוב יפת. “אני לא מתכוון לסגור. אנחנו מחכים לשבת כל השבוע. אנחנו ערבים ואנחנו מכבדים את היהודים, אבל נמשיך לפתוח בשבת”. לדבריו, גם אם ידרשו ממנו לסגור ביום אחר במהלך השבוע, במקום בשבת, הוא לא יסכים. “החנות הזו פתוחה הרבה שנים כל השבוע, וזה ימשיך ככה. אף בעל עסק לא יסכים לסגור בשבת, ומה שהיה – ימשיך להיות”.
מהעירייה נמסר: “פנייתו של חבר המועצה, עו”ד אמיר בדראן, נמצאת בבדיקה מעת שהתקבלה. חוק העזר העירוני מאפשר לעסקים לעבוד בשבת, אך לשם כך יש לגשת לאגף לרישוי עסקים להוצאת היתר לעבודה בשבת”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה