חדשות תל אביב

בעוד שבועיים: תחבורה ציבורית בשבת

חדשות תל אביב10 בנובמבר 2019    3 דקות
0

שבעה קווי מיניבוס ויותר מ-300 תחנות ישרתו בסופי השבוע את תושבי תל אביב, הרצליה, רמת השרון, גבעתיים וקריית אונו • סגנית ראש העירייה: “החלטנו להתאגד לטובת מענה שיבטא את החתירה שלנו לצדק, זו בשורה גדולה ליותר ממיליון תושבים”

בעוד שבועיים: תחבורה ציבורית בשבת
להבי. “שירות חיוני” ׀ צילום: יח"צ

אם לא יחולו עיכובים בלתי צפויים, בעוד כשבועיים, ב-22 בנובמבר, יחלו לפעול בתל אביב ובערים סמוכות קווי תחבורה ציבורית בימי שישי בערב ובשבתות. התחבורה המטרופולינית בסופי שבוע תכלול שבעה קווי אוטובוס ויותר מ-300 תחנות, כך שביחד עם קווי מוניות השירות, האמורים להתרחב במטרופולין תל אביב – אמור להיווצר כיסוי תחבורתי בתדירות גבוהה בסופי שבוע.
קווי השירות יפעלו במיניבוסים, שבהם 19 מקומות ישיבה, ובמידת הצורך יופעלו גם אוטובוסים בקווים העמוסים. בתכנית נקבע כי תדירות ההסעה תהיה קבועה – כל חצי שעה. קווי המיניבוס יפעלו בימי שישי מכניסת השבת עד השעות 3:00-1:00 בלילה (בהתאם לצורך), ובשבת מהשעה 9:00 ועד צאת השבת.

ועדת הכספים של העירייה אישרה תקציב של 12.5 מיליון שקל לשנה הקרובה, והרשויות שיצטרפו לתחבורה המטרופולינית בשבת ישתתפו בעלות באופן יחסי. בגל הראשון של הפרויקט, שמובילה עיריית תל אביב, יכללו הקווים את הרצליה, רמת השרון, גבעתיים וקריית אונו.
עם עיריית רמת גן, שהפעילה לראשונה את קווי ה"סבבוס” בשבתות לתל אביב, עדיין לא הושגה הסכמה. עם זאת, ברמת גן מתכוונים לחדש את הפעלת קווי התחבורה הציבורית בשבת לתל אביב, בינתיים בנפרד מהקווים המטרופוליניים.

על פי התכנית, כל אחד מהקווים יבצע 64 נסיעות הלוך-חזור בשישי ובשבת. הקו הלבן, שאורכו 18 קילומטרים, יחבר את קריית אונו, דרך רמת גן, לתחנת רידינג בתל אביב. הקו הכחול, שאורכו 16 קילומטרים, יחבר את הפארק הלאומי ברמת גן לרידינג בתל אביב. הפעלת שני קווים אלה מותנית בהשגת הסכמה מעיריית רמת גן.
הקו הירוק, שאורכו 17 קילומטרים, יקשר בין גבעתיים לתל אביב, מצומת אלוף שדה ועד מסוף וולפסון. הקו הסגול, שאורכו 24 קילומטרים, יקשר בין רמת השרון והרצליה לתל אביב ויפו, מהמרינה בהרצליה ועד נמל יפו. הקו האדום, שאורכו 20 קילומטרים, יקשר בין מרכז רמת השרון לתל אביב, ויגיע עד נמל יפו. הקו הצהוב, שאורכו 19 קילומטרים, ייצא מהסינמה סיטי בגלילות ויחצה את תל אביב עד למסוף הטייסים. הקו הכחול הכהה, שאורכו 16 קילומטרים, ייצא ממסוף וולפסון ויגיע עד לעתידים ברמת החיל.

“רשת התחבורה המטרופולינית בסופי שבוע תגיע למוסדות, לחופי הים ולמרכזי הבילוי. היא נבנתה כך שתגיע לחלקיה השונים של תל אביב – בצפון, בדרום, במזרח וביפו”, ציינה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי (מרצ). “מערך תחבורה ציבורית יעיל צריך לעבוד סביב השעון. כשהתחבורה הציבורית מושבתת ליותר מיממה, היעילות שלה נפגעת באופן אנוש, והיא הופכת לברירת מחדל”.
לדברי להבי, “תחבורה ציבורית היא שירות חיוני ולא מותרות. היא תיתן פתרונות גם לאנשים שאין להם רכב פרטי או רישיון נהיגה. הם יוכלו להגיע למוסדות התרבות, לחופי הים, למוקדי בילוי וגם לביקור חולים. מדובר ביוזמה המקומית הרחבה ביותר שנעשתה עד היום בישראל”.
להבי הוסיפה כי “הפעלת תחבורה בשבת מהווה סלע מחלוקת בהקמת ממשלה, ומבטאת את המתח והקונפליקט הקיים בין דמוקרטיה לבין ההלכה. אנחנו החלטנו להתאגד לטובת מענה משותף, שיבטא את החתירה שלנו לצדק. זו בשורה גדולה ליותר ממיליון תושבים, שכבר בקרוב יחלו לנוע בסופי שבוע”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה