חדשות תל אביב

בית קברות למסעדות

חדשות תל אביב26 בדצמבר 2018    דקה אחת
0
בית קברות למסעדות

מחאת המסעדנים מעלה הילוך. בשעה זו מפגינים עשרות בעלי מסעדות בעיר במחאה על המצוקה אליה נקלע הענף. "מסעדנים רבים עלולים לקרוס. הענף עומד בפני שוקת שבורה", מזהירה המסעדנית אורה רסקין, הבעלים של המסעדה התל אביבית הוותיקה "קוטון" שברחוב דיזנגוף.

תל אביב נחשבת לבירת המסעדות ובתי הקפה, ואחד הסמלים הבולטים של העיר ללא הפסקה. את ההפגנה השבוע בכיכר הבימה קיימו מובילי מאבק המסעדנים, שהציגו מיצג מחאה אומנותי תחת הכותרת "בית קברות למסעדות", במטרה להמחיש את המצוקה אליה נקלעו. זאת, באמצעות שורה של מצבות עם שמות מסעדות ובתי קפה שנאלצו לסגור את שעריהם.

"כ-4,000 מסעדות נסגרו בשנת 2017 ברחבי הארץ רק וכ-3,000 נפתחו. רבות מהמסעדות שנפתחות, נסגרות בשנה הראשונה. זה נראה מאוד ורוד ונוצץ, אבל אחרי שמשקיעים הרבה כסף במסעדה או בבית קפה, רואים עד כמה קשה לשרוד בענף", אומרת רסקין. "על כל שלולית מקבלים קנס, בנוסף לאגרות שונות והוצאות תפעול גבוהות".

על פי ההערכות, ענף המסעדנות, הולל כ-20 אלף מסעדות ברחבי הארץ, מגלגל כ-20 מיליארד שקל בשנה ומועסקים בו כ-200 אלף ישראלים. בעמותת "מסעדנים חזקים יחד", המובילה את המחאה, דורשים שהרשויות ייחלצו להצלת הענף. "תעשיית המסעדנות במצוקה קשה. בשנים האחרונות היא סופגת גזרות קשות במסים ייעודיים ובחוקים שפוגעים בה ישירות", טוענים המסעדנים. הם מתריעים כי חוק היטל עובדים זרים, המאלץ אותם לשלם מס בגובה של 20% גם על מסתננים ומבקשי מקלט, עלול לגרום לקריסה כלכלית. "דורשים מאיתנו היטל רטרואקטיבי לשש שנים, והסכומים לעתים גבוהים מאוד", מתריעה רסקין.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מי הזיז את קו 5?

שינוי תוואי הנסיעה של קו 5, שמפעילה חברת דן, מעורר מחאות ותלונות. המקטע של הקו העובר ברחוב ארלוזורוב הועבר לרחוב...

חדשות תל אביב19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מסייעים לסייעות

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה מול עיריית תל אביב סביב הדיון בנושא ניוד סייעות בעיר. לדברי נציגי ההסתדרות, עיריית תל...

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה