חדשות תל אביב

בונים על המגרש של מכבי יפו

חדשות תל אביב10 בינואר 2019    2 דקות
0

השבוע יצא לדרכו פרויקט מגורים שייבנה על חורבות אצטדיון "גאון" ביפו • את יציעי האוהדים השרופים של שנות ה-60 וה-70 יחליפו 527 יחידות דיור, שחלקן ישווקו במסגרת מחיר למשתכן

בונים על המגרש  של מכבי יפו

מגרש מכבי יפו יהפוך לשכונת מגורים גדולה. חברות צמח-המרמן, משולם לוינשטין ואלעד מגורים זכו במכרז לבניית 527 יחידות דיור במתחם. על פי תנאי המכרז, 299 מהדירות ישווקו במסגרת מחיר למשתכן ו-228 הדירות הנוספות ישווקו בשוק החופשי.
"אנחנו מאמינים בדרום תל אביב וביפו, ופועלים בשוק הדיור התל אביבי כבר שנים רבות. בחרנו להתמודד במכרז בשל השיעור הגבוה של דירות לשוק החופשי", ציין מנכ"ל חברת צמח-המרמן, חיים פייגלין. לדברי שאולי לוטן, מנכ"ל ובעלים של קבוצת משולם לוינשטין: "פרויקט מכבי יפו מאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה לא רק בפריפריה, אלא גם באחד מהאזורים המבוקשים בישראל".
להערכתו, "בשנים הקרובות נראה פריחה של בנייה בדרום תל אביב, בעקבות אישור תכניות גדולות ומשמעותיות כמו נווה עופר ומתחם השומרון. אנחנו מאמינים מאוד בקידום האזור, וגאים להיות חלק מהפיתוח שלו". רונן יפו, מנכ"ל אלעד ישראל מגורים, מעריך כי הקרבה לתוואי הקו האדום של הרכבת הקלה, שתעבור בשדרות ירושלים, כמו גם המיקום המרכזי, הופכים את מתחם מגרש מכבי יפו לאחד האזורים האטרקטיביים והמיוחדים בתל אביב עבור משפחות צעירות.

"מגרש הפחים"

דורות של חובבי כדורגל גדלו על מגרש הכדורגל המיתולוגי שבו שיחקה מכבי יפו, ואשר ממנו יצאה קריאת העידוד המיתולוגית "היידה יפו". יוצאי בולגריה, שהגיעו בשנת 1949 ליפו, שכונתה אז "סופיה הקטנה", הקימו את "מגרש הפחים" שבו שיחקה קבוצתם האהודה מכבי יפו.
מסביב למגרש נדחסו כ-5,000 צופים על יציעי עץ רעועים, מוקפים בחומת פחים חלודים. על המגרש כיכבו שחקנים מיתולוגיים של מכבי יפו לדורותיה, כמו מוצי ליאון, משה אוננה ואחרים. עבור תושבי יפו, זה היה מקום המפגש בשבתות, גם ליוצאי בולגריה שהגיעו גם ממקומות מרוחקים.
בתחילת שנות ה-70 החלה מכבי יפו לקדם תכנית להקמת אצטדיון במתחם. במשך כחמש שנים נדדו שחקני מכבי יפו ואוהדיה בין בלומפילד, ראשון לציון ומגרשים נוספים, שבהם אירחה הקבוצה את משחקיה. בשנת 1976, בטקס חגיגי נחנך אצטדיון "גאון" במתחם. אבל בעיות כלכליות קשות, שהביאו לקריסה כלכלית, גרמו לפירוקה של מכבי יפו, עד להקמתה מחדש על ידי אוהדי הקבוצה לפני כעשור תחת השם מכבי קביליו יפו.
מגרש מכבי יפו ננטש, עד שנהרס על ידי העירייה, שייעדה אותו לשכונת מגורים. במתחם נשתלו עצים וצמחייה, שהיוו פארק זמני עד לסיום ההליכים הממושכים של האישורים והמכרזים לבנייה, שכאמור צפויה להתחיל כבר בחודשים הקרובים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה