חדשות תל אביב

בדרך לאמסטרדם

חדשות תל אביב6 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

רשת שבילי אופניים תחבר את תל אביב לערים השכנות • השביל הראשון שנחנך יחבר את פארק הירקון והשכונות הצפוניות בתל אביב לאזורי התעסוקה ברמת גן ובני ברק

בדרך לאמסטרדם
הטקס השבוע. בהשראת הג'ירו ׀ צילום: כפיר סיוון

בטקס חגיגי הושקה ביום ראשון התכנית היומרנית שאמורה להפוך את תל אביב ל"אמסטרדם של המזרח התיכון", באמצעות רשת שבילי אופניים לערים הסובבות אותה. השביל הראשון שנחנך יחבר את פארק הירקון והשכונות הצפוניות בתל אביב לאזורי התעסוקה ברמת גן ובני ברק.
על פי התכנית, שבילי אופניים יחברו בין תל אביב לרמת גן, בני ברק, חולון ובת ים. השבילים הייחודיים יגיעו מהפרברים לתוך תל אביב ולאזורי התעסוקה בעיר. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי והפילנתרופ הישראלי-קנדי סילבן אדמס חנכו את המסלול הראשון בסדרת השבילים מפארק הירקון לאזורי התעסוקה של רמת גן ובני ברק. אדמס הצליח להביא את הג'ירו ד'איטליה לישראל, ולראשונה בהיסטוריה להוציא אותו מגבולות אירופה, וייהיה חלק בפרויקט המשותף של קק"ל קנדה והעיריות לחיבור מטרופולין תל אביב באמצעות מעטפת רחבה של שבילי אופניים חדשים.
כחלק מהתכנית, נחנך השביל הראשון בסדרה – "שביל אופניים סילבן אדמס", שמחבר את תל אביב לאזורי התעסוקה של רמת גן ובני ברק. השביל החדש הוקם בעלות של כ-7 מיליון שקל ובתמיכתם של אדמס והקרן הקיימת לישראל.
הטקס נערך בגני יהושע במעמד חולדאי, אדמס, יו"ר קק"ל דני עטר, מנכ"ל קק"ל קנדה לאנס דיוויס, מנכ"לית הקרן לפיתוח תל אביב הלה אורן ומוזמנים נוספים.
את הרכיבה הראשונה על המסלול באמצעות אופני ה"תל אופן" ביצעו חולדאי ואדמס ביחד עם רוכבי ה"סייקלינג אקדמי" – קבוצת האופניים המקצוענית הראשונה של ישראל אשר השתתפה בג'ירו ד'איטליה בחודש מאי. האורך הכולל של השבילים יגיע לכ-110 קילומטרים, שייבנו לצד שדרוג תשתיות רוכבי האופניים הקיימות, כך שישרתו הן את הרוכבים והן את הולכי הרגל באופן שייצור ביניהם חציצה ויאבטח את משתמשי הדרך.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון...

משה כהן, עמית המאירי בית הספר התיכון להייטק ואמנויות ע"ש שמעון פרס נחנך בטקס חגיגי בשכונת נווה עופר בדרום תל...

חדשות תל אביב26 בינואר 2020    דקה אחת
0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה