חדשות תל אביב

אתגרי ההקמה

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2018    2 דקות
0

בסביבתו של ראש העירייה רון חולדאי פועלים ליצירת קואליציה שלפחות בשלב הראשון לא תכלול את סיעת "רוב העיר" בראשותו של אסף זמיר

אתגרי ההקמה
חולדאי. אמר לאחר הבחירות: "זמיר אכזב אותי" ׀ צילום ארכיון: אלוני מור

מערכת הבחירות הטעונה בין חולדאי לזמיר הותירה משקעים, וההערכות הן שחולדאי, שכבר אמר לאחר ניצחונו בבחירות: "זמיר אכזב אותי", ינסה לסכם עם מרבית הסיעות האחרות על הסכמים קואליציוניים.
סיעת "אנחנו העיר", בראשותו של אסף הראל, וסיעת מרצ, בראשותה של מיטל להבי, אמורות לקבל במסגרת ההסכם הקואליציוני סגן ראש עיר בשכר לכל אחת מהן למשך חמש שנים. במערכת הפוליטית מעריכים שמי שעשוי להתמנות מטעם סיעת "אנחנו העיר" לתפקיד סגן ראש העירייה יהיה עו"ד אמיר בדראן מיפו.
שני סגני ראש עיר נוספים בשכר יינתנו, כפי שמסתמן, לחברים בסיעתו של חולדאי "תל אביב 1". עו"ד דורון ספיר צפוי להתמנות לסגן לכל הקדנציה, והסגנות השנייה בשכר תהיה ברוטציה בין שני חברים נוספים בסיעה.
ש"ס רחוקים מהקואליציה
בעיריית תל אביב ניתן למנות שישה סגני ראש עירייה בשכר, וייתכן שחולדאי ישמור את שני התקנים הנוספים לסגני ראש עיר לסיעת "רוב העיר", שלא מתכוונים להיכנס לקואליציה ללא קבלת תיקים בכירים.
לעומת זאת, בסיעת "הגמלאים", שבסביבתו של חולדאי כעסו על התנהלותה בבחירות, בטענה לתמיכתה הלא רשמית בזמיר, מעריכים שבסופו של דבר הסיעה שקיבלה שני מנדטים (נתן וולוך ושלמה מסלאווי) תהיה חברה בקואליציה.
ההערכות הן שוולוך לא ימשיך לכהן כיו"ר מועצת העירייה, אבל ימשיך להחזיק את תיק הגמלאים.
בשיחה עם "המקומון" ציין מסלאווי: "אני מעריך שניכנס לקואליציה. היה לנו שיתוף פעולה טוב עם חולדאי בקדנציה הקודמת". עוד הוסיף כאחד ממובילי המאבק נגד המסתננים הבלתי חוקיים: "חשוב מאוד שאוכל להמשיך לסייע לתושבים בשכונות בדרום העיר".
גם סיעת "מאמינים", שקיבלה שני מנדטים, בדרך לקואליציה. "היחסים עם חולדאי תמיד היו טובים. אחרי שרשימת 'דרום העיר' לא נכנסה למועצה, חשוב מאוד שתהיה לנו השפעה ושאוכל להמשיך ביחד עם מסלאווי את המאבק למען התושבים בשכונות ולפתרון סוגיית המסתננים", אמר ראש הרשימה, חיים גורן.
בסיעת "מאמינים" מבקשים לקבל את תיקי התרבות היהודית והחינוך הממלכתי-דתי ולמנות את יו"ר המועצה הדתית בהסכמה.
גם סיעת "חי – חילונים ירוקים" צפויה להיכנס לקואליציה. ההערכות הן שהשר לשעבר, עו"ד אברהם פורז, צפוי להתמנות ליו"ר המועצה.
ראש הרשימה, עו"ד ראובן לדיאנסקי, מבקש תפקיד ביצועי. האפשרויות מבחינתו הן סגן ראש עירייה או יו"ר השפד"ן. עם זאת, המפתח לסגן ראש עירייה הוא לפחות שלושה מנדטים. לדיאנסקי בודק אפשרות ליצור "בלוק" עם אחת מסיעות היחיד במועצה. נודע כי נבדקת אפשרות ליצירת שיתוף פעולה עם סיעת "יאפא".
סיעת הליכוד צפויה להיכנס לקואליציה, אך המנדט הבודד שקיבלה יוצר חוסר ודאות לגבי מעמדו של ארנון גלעדי.
מי שרחוקה בינתיים מהקואליציה היא סיעת ש"ס, שזכתה בשני מנדטים. "אנחנו לא הולכים להתחנן. נמשיך לשרת את הציבור מהקואליציה או מהאופוזיציה. אחד מהעקרונות שלנו הוא נושא שמירת השבת", ציין ראש הסיעה, נתן אלנתן.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה