חדשות תל אביב

אף על פי כן ולמרות הכל, המזרקה לא תנוע

חדשות תל אביב4 ביולי 2019    דקה אחת
0

לאחר שהעירייה הסכימה לדרישת יעקב אגם לצבוע את 347 המשולשים המעטרים את מזרקת "האש והמים", דורש האמן לצבוע עוד סט משולשים ולאחסנם בעלות של מאות אלפי שקלים • בעירייה מסרבים

אף על פי כן ולמרות הכל, המזרקה לא תנוע
כיכר דיזנגוף. ההכרעה תגיע לבית המשפט ׀ צילום: אבשלום ששוני

עבודות הקמת כיכר דיזנגוף בתל אביב הסתיימו לפני כעשרה חודשים. הכיכר המרשימה, שהורדה לגובה מפלס הקרקע, הפכה מוקד עלייה לרגל, אבל מזרקת "האש והמים" עדיין לא מסתובבת בגלל סכסוך בין עיריית תל אביב לאמן יעקב אגם, יוצר המזרקה שהוצבה בזמנו על הכיכר העילית.
במסגרת הפרויקט, אשר עלותו מוערכת בכ-80 מיליון שקל, נהרסה הכיכר המוגבהת ושוחזרה זו ההיסטורית, בגובה מפלס הקרקע. על רקע הכיכר המרשימה, בולטת המזרקה האפורה. המחלוקת היא סביב 347 משולשים בצבעים שונים, שאמורים להיות מותקנים על חמש קומות המזרקה.
אגם דרש שהעירייה תצבע אותם ותתקין אותם לאחר החזרת המזרקה לכיכר. זאת, לאחר שהעירייה אחסנה את המזרקה במהלך העבודות. בעירייה הסכימו, אך לטענתם, אגם, בעל זכות היוצרים על מזרקת "האש והמים", דורש לצבוע סט נוסף של 347 משולשים, למקרה שיהיה צורך בהחלפת אחד הפריטים. זאת, בעלות מוערכת נוספת של כ-300 אלף שקל.
"הוא הודיע שמצא תורם לצביעת הסט הנוסף, אבל אנו נדרשים לאחסן אותם. כדי לשמר את הצבעים, יש צורך באחסון עם טמפרטורה מתאימה, בעלויות כספיות גבוהות. לזה אנחנו לא מוכנים", סיפר ל"המקומון" בכיר בעירייה.
אם לא תושג הסכמה בין הצדדים, ההכרעה תגיע ככל הנראה לבית המשפט. אבל עד אז, המזרקה תמשיך לעמוד כפיל אפור על רקע הכיכר המרשימה שפתחה את המרחב לרחוב דיזנגוף המתעורר.
מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בין העירייה לאמן מתנהלים מגעים בנושא. נכון לעכשיו, מערכות התאורה והמים כבר עובדות באופן שוטף, וישנה הפעלה מלאה של תנועה ומוזיקה. המזרקה תעבוד במתכונתה הסופית כאשר יותקנו המשולשים למופעי התנועה והאש".
משה כהן

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

הערכות לאירוע "סובב תל אביב 2019"

לקראת אירוע רכיבת האופניים "סובב טורקי תל אביב" אשר יתקיים ביום שישי ה-18.10.19 בין השעות 06:00 ועד 13:00  וצפויים להשתתף...

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    3 דקות
0

בן 62 החליק מהאופנוע

היום (15.10) בשעה 11:18 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכב אופנוע שהחליק, בדרך ההגנה בתל אביב....

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה