חדשות תל אביב

אמרים לנו שיש חינוך אחר

חדשות תל אביב20 בינואר 2021    2 דקות
0

בעוד התיכוניסטים ברחבי הארץ מנסים להתמודד עם נפלאות הזום, לחצי המטלות והמבחנים, בתיכון החברתי, שנפתח במרכז תל אביב, דווקא מתמקדים בשיטת למידה חדשנית שמפתחת סקרנות וידע ולא מתוך רדיפה אחרי ציונים והישגים

אמרים לנו שיש חינוך אחר
צילום: באדיבות התיכון החברתי

בספטמבר האחרון, בעוד מערכת החינוך מנסה להבין איך הולכת להיראות שנת הלימודים בתקופת הקורונה המבלבלת, נפתח במרכז תל אביב בית ספר חדש – התיכון החברתי שמראה שחינוך ולימודים יכולים להיות מהנים, מעניינים ומשמעותיים והוא פתוח בפני כל מי שרוצה להצטרף. תפיסת הלימודים החדשנית בתיכון  שמה במרכז את התלמידים ומשתפת אותם בהחלטות לגבי תכני הלמידה שנעשית באמצעות פרויקטים חברתיים.

משוחררים מלחץ המבחנים, במערכת שעות דינמיות, ללא צלצולים, לומדים התלמידים באווירה שמעודדת חשיבה ביקורתית, עבודת צוות ומיומנויות חקר. הלמידה מתמקדת בהקניית ערכים חשובים שמיושמים בחיי היום יום כמו: מעורבות חברתית, איכות סביבה, סובלנות וקבלת השונה.

בכיתות של עד 25 תלמידות ותלמידים, שני המחנכים של הכיתה יוצרים קשר אישי משמעותי המאפשר הכרות מעמיקה עם החוזקות והחולשות של כל תלמיד ועם תחומי העניין שלהם. הקבוצות קטנות ואופני הלמידה המגוונים מקדמות דיאלוג ושיח. ההערכה של ההתקדמות נעשית על בסיס תוצרים של פרויקטים ותהליכי הערכה מקדמת למידה.

בתיכון החברתי הוקמו מגמות פורצות דרך – סאונד והפקה מוזיקלית, אקו-חקלאות אורבנית ותקשורת חברתית. המגמות משלבות למידה עם התנסות מעשית המעניקים לתלמידים כלים ומיומנויות רלוונטיות למציאות המשתנה תדיר.

במסגרת מגמת סאונד פועל בבית הספר אולפן הקלטות. האולפן מתפקד כעסק אמיתי שאותו מובילים תלמידי המגמה ואף מקבלים בו שכר על עבודתם. התלמידים לומדים לעבוד עם  אמנים ואנשי מקצוע, ניהול לוחות זמנים, רכישת ציוד ולוקחים חלק פעיל ביצירה והוצאה לפועל של פרויקטים .

במגמת אקו חקלאות לומדים ומתנסים ביצירת מערכות אקולוגיות מתוך תפיסת הקיימות. במסגרת המגמה הילדים לומדים שימוש במשאבים העירוניים לגידול מזון, יצירת סביבה ירוקה ומקבלים חינוך למודעות אקולוגיות. שילוב הלמידה העיונית בחקלאות, עירוניות וסביבה יחד עם התנסות פעילה בסדנה העמלנית ומחוץ לבית ספר נותנים כלים ממשיים להתמודדות עם האתגרים הקיומיים של עידן זה.

במגמת תקשורת חברתית התלמידים לא רק נהנים מלימודים בעזרת שימוש ברשתות החברתיות צילום וגרפיקה, אלא לומדים וחוקרים בעיות חברתיות אקטואליות. לימודי המגמה מתמקדים ביצירת תכנים באמצעות כלים מגוונים כגון צילום, סאונד וכתיבה ופרסומם בקמפיינים בפלטפורמות הניו מדיה.

הרישום ללימודים בתיכון החברתי לשנה הבאה כבר נפתח, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של התיכון וליצור קשר לקבלת מידע וכמובן להגיע ליום פתוח, אפשר גם אונליין.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע...

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות
0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה