חדשות תל אביב

אחרי 84 שנים: קונדיטוריית "אלברט" נסגרה

חדשות תל אביב1 באוגוסט 2019    דקה אחת
0
אחרי 84 שנים: קונדיטוריית "אלברט" נסגרה
קונים נפרדים מ"אלברט". "איפה אפשר למצוא עוד קונדיטוריות בסגנון הזה?". מימין: בני הזוג יהודה | צילומים: משה כהן

עוד סמל תל אביבי נכנס לדפי ההיסטוריה – קונדיטוריית "אלברט" המיתולוגית בשוק לוינסקי, שנסגרת לאחר 84 שנות פעילות. ביום שישי, הייתה הקונדיטוריה גדושה בלקוחות ותיקים ואורחים, שבאו להיפרד ולקנות בפעם האחרונה את המטעמים המוכרים – בורקסים, עוגיות, עוגות ומרציפנים.
הפרידה מהקונדיטוריה שברחוב מטלון הייתה גם פרידה מעידן. את הקונדיטוריה פתח בשנת 1935 אלברט יהודה, שעלה מסלוניקי. הוא למד את מלאכת הכנת המרציפנים והמאפים עוד ביוון, שם הייתה לו קונדיטוריה. מעשי ידיו של אלברט כבשו את תל אביב הקטנה, והקונדיטוריה שלו הפכה לאחד מסמלי ההצלחה של שוק לוינסקי, ובשנים האחרונות – למוקד עלייה לרגל לחובבי נוסטלגיה.
בשוק פועלת עד היום מעדניית חיים רפאל ברחוב לוינסקי – עוד אחד מהשרידים האחרונים של עידן יהודי סלוניקי, שהתמקמו בשוק לוינסקי והפכו אותו בימי שישי למקום שוקק ומיוחד. בשנים האחרונות מגיעות לשוק קבוצות של מבקרים לסיורים מודרכים. בין השאר, מתעכבים הסיורים בקונדיטוריה של אלברט, כדי לספר את סיפורו של האיש שהכין הכל בעבודת יד ובמשך כל השנים סירב לשנות את העיצוב המקורי, כדי לא להרוס את אופיו המיוחד.
בנו יעקב למד כבר מגיל צעיר את העבודה, והמשיך את דרכו של האב. "יותר מ-80 שנה אני סביב הקונדיטוריה", מספר יעקב בן ה-86. "ההרגשה קשה, לא קל להיפרד מהלקוחות והחברים, אבל הגיע הזמן לצאת לפנסיה. בגיל שלי צריכים גם לנוח". לצדו עבדה במשך עשרות שנים רעייתו לבנה, שהפכה לחלק מהקונדיטוריה. "אנשים באים להיפרד, אבל אלה החיים", היא אומרת, על רקע הקונים הרבים שמילאו את הקונדיטוריה ביום שישי.
"חבל שהמקום הזה נסגר. איפה אפשר למצוא עוד קונדיטוריות בסגנון הזה?", אמרה בעצב לקוחה שהגיעה למקום ביום שישי מצפון תל אביב.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מפיגים את השעמום: פעילויות תרבות מקוונות בספריות...

גם עם תום הסגר השני, ילדים ובני נוער רבים נמצאים עדיין בבית. לכן, כפי שעשו בשבועות האחרונים בהצלחה רבה, גם...

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    3 דקות
0

למען הקהילה: פרויקט התנדבותי לסיוע במצבי משבר...

עמותת לב זהב המעניקה שירותי סיעוד ורווחה לגיל השלישי ברחבי הארץ יזמה פרויקט לסיוע לקשישים בקהילה ליציאה ממשבר והפגת בדידות....

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה