חדשות תל אביב

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות
0

בטקס הענקת אותות על עידוד העלייה לארץ של המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית ומשרד הקליטה, זכתה תל אביב-יפו באות הצטיינות על פועלה ומעורבותה

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה
טקס הענקת האות | צילום: מאיר אליפור

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע הענקת אותות הצטיינות והערכה, לרשויות מקומיות ואזוריות בארץ המעודדות עלייה. האירוע הוא שלב מסכם בן שלושה חודשים, בהם נקראו רשויות מקומיות, גדולות, בינוניות וקטנות להציג בפני חבר שופטים, את פועלן למען עידוד העלייה ברמה המקומית. העיר תל אביב יפו נבחרה כמצטיינת מבין עשרות רבות של מועמדים.

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית יעקב חגואל : "בשנת 2021 אנחנו עדים לביקוש אדיר בפתיחת תיקי עלייה. הנתונים שבידינו מראים על זינוק של למעלה מ 120 אחוזים בפתיחת תיקי עלייה  בהשוואה בין השנים 2019 ל 2020 וזה אומר הרבה. עושה רושם שגם המשבר העולמי שפוקד את כולנו, מעודד דווקא יהודים מהתפוצות לממש את חלומם ולבדוק אפשרויות של העתקת חייהם למדינת ישראל, ביתם הטבעי. הערים והרשויות שותפות טבעיות לעידוד העלייה ארצה ומעניקות תחושה אמיתית של בית עבור אלו השוקלים לעלות ארצה. הציונות חיה, קיימת ותוססת והעלייה היא חלק בלתי נפרד ממנה".

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה: "ההסתדרות הציונית העולמית והרשויות המקומיות מהווים נדבך חשוב בהליך העלייה והקליטה, ולא בכדי. עם כניסתי לתפקיד הבהרתי באופן חד משמעי שמי שעוסק בעלייה הוא שותף מלא שלי ושל המשרד בראשותי. אתם אנשי הביצוע בשטח ונוכחותכם בצמתים רבים היא קריטית ועל כך מגיעה לכם הערכה רבה. בכוונתי להדק אפילו עוד את הקשרים והשותפות בכדי לייעל למקסימום האפשרי את מלאכת העלייה והקליטה. בימים אלה אנחנו עומדים בפני גל עלייה גדול ולכן שותפות עמוקה זו, מבוססת אמון והערכה, היא הכרחית כדי להצליח ביתר שאת במשימת קליטת העלייה".

ראש המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית מרינה רוזנברג קוריטני: "העלייה לארץ מחזקת את מדינת ישראל מחד ושומרת על העם היהודי מאידך. ראשי הערים והרשויות הם שותפים אינטגרליים בהגשמת החלום הציוני. בזכות פעולותיהם לעידוד העלייה, הם מעניקים תקווה לעולים ורצון להצליח ומקדמים השכלה, תרבות, ידע ויוזמות תוך חיזוק המולדת שלנו".

אירוע הענקת האותות הינו פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, משרד העלייה והקליטה, אופק ישראלי ומרכז השלטון המקומי. האירוע התקיים זו השנה השנייה, בהר הרצל בירושלים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ירידה בביקוש: רק 2,414 דירות נרכשו באזור...

באזור תל אביב נרכשו ברבעון הראשון של השנה 2,414 דירות – ירידה של כ-12% לעומת הרבעון המקביל ב-2021 – כך...

חדשות תל אביב19 ביוני 2022    2 דקות
0

ל"ג בעומר 2022 בתל אביב-יפו: איפה מותר...

הבערת המדורות בל"ג בעומר היא מסורת ארוכת שנים. עם זאת, מדורות אלו מסוכנות מבחינה בטיחותית, מכיוון שהן פולטות זיהום אוויר,...

חדשות תל אביב17 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה