מגזין תל אביב

קולאז' אירועים בשכונה

מגזין תל אביב19 באוגוסט 2019    2 דקות
0

פסטיבל תרבות ואמנות רחב היקף, בו ישתתפו עשרות אמניות ואמנים. הפסטיבל יתקיים במרכז קהילתי מיתולוגי בשכונת נווה ישראל- ביצרון, רגע לפני הריסתו ובניית המרכז החדש. הפסטיבל פתוח לקהל הרחב בחינם.

קולאז' אירועים בשכונה
לקראת סוף הקיץ, יפתח ביום ד' (21.8) וימשך עד מוצ"ש (24.8) פסטיבל אומנות ייחודי, בשכונת רמת ישראל -ביצרון, אחת השכונות שאחראית על כמה מהיצירות המוכרות והאהובות בתרבות הישראלית. 
רבים מיסודותיה של התרבות הישראלית נעוצים בשכונה הממוקמת במזרח העיר תל אביב-יפו,  למשל, חלק מצילומי הסרט "ביקור התזמורת" צולם במרכז הקהילתי. הזמר שלמה ארצי שגדל בשכונה כתב על נופיה את השיר "שדות של אירוסים" ואפרים קישון שגם הוא גדל בה כתב (כך לפי השמועה) את תעלת בלאומילך בהשראת הדמויות הצבעוניות שמלאו את השכונה באותם ימים.
 בלב השכונה  שוכן מבנה היסטורי עם חצר קסומה. המבנה שימש בעבר בית ילדים שכונתי, ומאז הוא משמש כמרכז קהילתי מיתולוגי בו גדלו והתחנכו אמנים ויוצרים רבים אשר עומד לההרס בקרוב לטובת בניית מרכז קהילתי חדש.
לרגל הריסת המבנה יתקיים במקוםפסטיבל אומנויות רב תחומי הכולל: אמנות פלסטית, מוזיקה, מחול, תאטרון, וידאו ארט וצילום הפתוח לקהל הרחב
האמנים אשר גדלו והתחנכו במרכז הקהילתי וגם אמנים רבים המתגוררים כיום בשכונה ישתלטו על המרכז הקהילתי הוותיק, על כל החללים שבו ומסביבו.  בצבע, בצורה ובקול יספר הפסטיבל את סיפור המקום, ואיתו, את סיפורה של השכונה הישראלית.
אירועים ומופעים בולטים שייתקימו במהלך הפסטיבל:

ערב סיפורי שכונה יתקיים ביום רביעי 21.08.2019, 19:30 – 23:00 ויכלול תערוכה חדשה של רלי ואבנר אברהמי בדומה לעשייתם במסגרת המדור "מצב משפחתי" (אשר התפרסם במסגרת "גלריה") נפגשו רלי ואבנר עם עשר משפחות המתגוררות בשכונת רמת ישראל- ביצרון, ויצרו פסיפס אנושי מדויק. במהלך הערב יופיעו זמרות תושבות השכונה, תתקיים הופעה של קבוצת הפלמנקו המקומית, לאחר מכן תתקיים חפלה חגיגית של להקת מרקש אקספרס.

חפלה במסעדת "השובך" לצד תערוכת צילומים חדשה של אלכס ליבק – מסעדת השובך היא  אחד המקומות הבודדים במזרח העיר ת"א שזוכה לתואר "מוסד".  על קירות המסעדה מאות צילומים של מפורסמים, פוליטיקאים ואנשי תרבות שונים, אשר הצטברו לאורך השנים לערב אחד יוחלפו חלק מהתצלומים הרגילים בתערוכת צילומים חדשה של הצלם אלכס ליבק.במהלך הערב תתקיים חפלה מסורתית.
מופע מחול מודרני של היוצרת רננה רז המתגוררת בשכונה – יום חמישי 22.8 בשעה 19:00 המופע "צורת תרבות" מאת רננה רז שם במרכז קבוצת אנשים העומדים במעגל. העמידה במעגל  מאפיינת את  שיעורי התיאטרון והמחול המתקיימים במרכז הקהילתי מזה שנים רבות.


כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

הכן עצמך לצום

כיצד תתמודדו עם התייבשות? מה צריך לעשות כדי לוודא את שלומם של אדם קשיש או אישה העוברת טיפולי פוריות?ומה נכון לאכול...

מגזין תל אביב5 באוקטובר 2019    7 דקות
0

מוזיקה עירונית

מחר (20.9) החל מ- 13:00, פשטיבל המוזקה האורבנית יפתח בפעם הרביעית עם הופעות של: להקת רוקפור, שי צברי, אלישע בנאי,...

מגזין תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה