מגזין תל אביב

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד

מגזין תל אביב1 בינואר 2020    2 דקות
0

טורניר ייחודי של משחק הקופסה לאסטרטגיה "קטאן" יערך בין כותלי מוזיאון נחום גוטמן לאומנות ובהשראת תערוכה המתקיימת שם

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד
צילום סטודיו גאדג'ט

 

ביום רביעי, ה-8 בינואר, יתקיים בשעה 19:00במוזיאון נחום גוטמן לאומנות ארוע ייחודי ויוצא דופן למוזיאון. בשיתוף עם "הקוביה משחקים" יתארח במוזיאון טורניר קטאן במסגרת התערוכה "סטייקיישן: גילויו של המוכר" המציגה עבודות של אמנים ישראלים צעירים.

קיום הטורניר שואב את השראתו מאחת העבודות בתערוכה, של האמן של גיא ברנרד רייכמן, " Dishabituation :Do you know where your children are?", המשתמש  במאפייני המשחק כדי ליצר יצירת אמנות ובה תרחישים טעונים הנוגעים בחיינו כאן.

קטאן הוא משחק אסטרטגיה בו המשתתפים מגלמים תפקיד של מתיישבים באי חדש בשם 'קטאן'. מטרת המשחק היא להרחיב את המושבה על ידי הקמת התיישבויות חדשות, דרכים וכפרים, על ידי איסוף משאבים מהסביבה, כמו למשל סחר בכבשים, עץ, לבנים וחיטה. המשחק, שהומצא בגרמניה בשנת 1995, זוכה לתהודה עולמית גדולה בשנים האחרונות. הטורנירים של קטאן בישראל מושכים מאות משתתפות ומשתתפים בכל הגילאים.

במהלך הטורניר, המשתתפים בערב יתחרו סביב שולחנות, בסביבה לא שגרתית. הזוכה בטורניר יזכה בפרס מתנת חברת "הקוביה משחקים" ובנוסף בכרטיס כניסה מתנה לתחרות אליפות הארץ בקטאן, שתיערך בפסח הקרוב. לרגל האירוע המוזיאון יהיה פתוח בשעות הערב. המשתתפים בטורניר יוזמנו לבקר בתערוכות המוזיאון, בהן כמובן התערוכה "סטייקיישן: גילויו של המוכר".

על התערוכה הנוכחית "סטייקיישן: גילויו של המוכר": התערוכה, באוצרותה של טלי קיים, מתבססת על מגמה תיירותית עכשווית, "סטייקיישן" (Staycation), שמעודדת נופש או חופשה של ממש בתוך הבית או בקרבתו.

דרך העיסוק במגמה זו מפגישה התערוכה בין מסורת נחום-גוטמנית ותיקה, מסעות ציור באתרים שונים בארץ, עם נטייתה של האמנות העכשווית לעסוק בשאלת המקום דרך תהליכים יצירתיים.

סטייקיישן – גילויו של המוכר – גיא ברנרד. צילום גדעון לוין

התערוכה מציגה עבודות במגוון מדיומים, ממיצבים פיסוליים ועד וידאו, דרכם בוחנים האמנים מקומות שונים ברחבי הארץ.

עלות ההשתתפות במשחק כלולה בכרטיס הכניסה למוזיאון. מספר המקומות מוגבל. אנו שומרים את הזכות לבצע שינויים.

עלות הכרטיסים: 24 שקל למשתתף. ההרשמה דרך אתר המוזיאון

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א. טלפון:  03-5161970

 

כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

פסטיבל מנורת לילה

  פסטיבל "מנורת לילה", שהופך למסורת שנתית קבועה, יתקיים זו השנה השישית ברציפות. הפסטיבל הוא אירוע אמנות ותרבות לילי במרחב...

מגזין תל אביב13 בינואר 2020    11 דקות
0

הכן עצמך לצום

כיצד תתמודדו עם התייבשות? מה צריך לעשות כדי לוודא את שלומם של אדם קשיש או אישה העוברת טיפולי פוריות?ומה נכון לאכול...

מגזין תל אביב5 באוקטובר 2019    7 דקות

כתיבת תגובה