מגזין תל אביב

כפר האירווזיון הגדול ביותר בעולם

מגזין תל אביב15 במאי 2019    7 דקות
0
כפר האירווזיון הגדול ביותר בעולם
הדמייה

שבוע השיא הגיע ואיתו שלל פעילויות והופעות במתחם כפר האירוויזיון 2019 בתל אביב.

עיריית תל-אביב-יפו ו"כאן" תאגיד השידור הציבורי נערכים לפתיחת ה- Eurovision Village, כפר האירוויזיון הבין-לאומי, הגדול ביותר שהוקם אי פעם במסגרת חגיגות האירוויזיון. כפר האירוויזיון התל-אביבי ישקף את צביונה המיוחד של העיר ללא-הפסקה ויאפשר למבקרים לטעום מכל מה שיש לעיר הפלורליסטית בישראל להציע: חופי-ים נפלאים, מזג אוויר חמים, קולינריה משובחת וערב-רב של תרבויות החיות זו לצד זו.

החגיגות בכפר האירוויזיון יימשכו שבוע, בתאריכים 18-12 במאי, החל בשעה 17:00 ועד שעות הלילה וביום שישי החל בשעה 12:00 עד כניסת השבת. הכפר ייפתח בערב חגיגי עם להקת מיומנה, סטפן וסטטיק ובן אל, ימשיך בערב גאווה עם הופעות של מאיה בוסקילה ועברי לידר יחד עם דיג'יי תומר מייזנר. בערב הקרנת חצי הגמר הראשון יחגגו עם להקת הקאברים דוז פואה והופעה של מוש בן ארי ובאמצע השבוע תתקיים חגיגה של האיחוד האירופי.

הסופ"ש יפתח באירוע לילה לבן המסורתי ובהקרנה של חצי הגמר השני, בשישי ירקדו בצ'יל- אאוט בשקיעה לצלילי מוקי ודיג'יי גאלו ובשבת, בערב הנעילה יחגגו במופע משותף של אתניקס ושפיטה ובהקרנה המונית של גמר האירוויזיון. השטח העצום הכולל את פארק צ'ארלס קלור ואת מתחם הדולפינריום לשעבר, יכיל גם את הכפר וגם את פסטיבל תל אביב EAT.

שלל הופעות חינמיות: להקת מיומנה, עברי לידר, סטטיק ובן אל, מוש בן ארי, סטפן, אתניקס עם שפיטה, מאיה בוסקילה ועוד

צפייה באירוויזיון: הקרנות חצאי הגמר והגמר על מסכי ענק, בישיבה על בר באורך 100 מטרים המשקיף אל הים

מתחם קולינרי עצום: 85 דוכני אוכל יציעו מנות ב- 35 שקלים ממיטב השפים כמו: חיים כהן, שאול בן אדרת, אביב משה

מתחמים חווייתיים לתיירים: אולפן פתוח ללימוד עברית, ריקוד על משטח פסנתר, עמדת חייט מיוחדת ועוד

הופעות ואמנים

קהל החוגגים ייהנה מהופעות של משתתפי האירוויזיון ושל אמנים ישראלים מהשורה הראשונה: סטטיק ובן אל, סטפן, מיומנה, אתניקס ושפיטה, מוש בן ארי, מאיה בוסקילה, עברי לידר ודיג'יי תומר מייזנר, ההרכב בלקן ביט בוקס, דיג'יי גאלו ומוקי, כוכבי עבר והווה של תחרות השירים האירופית ועוד. את האירועים תנחה מיכל אמדורסקי.

לאורך כל שעות הפעילות בכפר ירקידו את המבקרים די.ג׳ייז מסצנת חיי הלילה, ביניהם גם אמנים אלקטרוניים מרחבי אירופה. לצד זאת, יוכלו מבקרי הכפר ליהנות ממגוון פעילויות של נותני החסות השונים, יריד אמנים עשיר, דוכני אוכל, ברים, מרכז מידע לתיירים.

כפר האירוויזיון הכי גדול אי פעם, במספרים:

60 דונם – שטחו הכולל של הכפר. 20 דונם דשא נפרשו בשטח הכפר. 3 שבועות בלבד ארכו עבודות הכשרת הקרקע לקראת הקמת הכפר. 65 אנשי שטח פעלו 24 שעות ביממה על מנת להכשיר את הקרקע לקראת האירוע. 1,000 ספקים ונותני שירותים גויסו לטובת הפרויקט. 85 דוכני אוכל יפעלו בשטח הכפר והפסטיבל.500 מנות שונות יוצעו בדוכני המזון השונים. 100 מטרים אורכו של הבר המשקיף אל הים. 200 אמנים  יופיעו  לאורך כל שבוע הפעילות. 300,000 מבקרים צפויים לבקר בכפר לאורך השבוע. 4 מסכי ענק ישדרו את חצאי הגמר והגמר הגדול שישודרו ב"כאן" תאגיד השידור הציבורי

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "כפר האירוויזיון שייפתח בשבוע הבא מציע לתושבי העיר ולתיירים מרחב עירוני מזמין, חופי ים מרהיבים ואיכויות קולינאריות ייחודיות. אני מזמין את כל תושבי העיר, המדינה והתיירים לבוא לחגוג את המוסיקה, היצירה ואהבת החיים ב"עיר ללא הפסקה".

לוח זמני ההופעות ושעות הפעילות בכפר האירוויזיון:

יום שלישי 14 במאי, 01:00-17:00-הקרנת חצי גמר ראשון

17:00 – פתיחת שערים

18:00- דיג'יי

19:00- להקת קאברים דוז פואה

20:00- מופעי משתתפי האירוויזיון

20:30- מוש בן ארי

22:00- הקרנת חצי גמר ראשון

יום רביעי 15 במאי, 23:00-17:00-חגיגת האיחוד האירופי

17:00 – פתיחת שערים

18:00- דיג'יי

19:00- מופע קאברים

20:00- מופע

21:30- מופע מרכזי

יום חמישי 16 במאי, 02:00-17:00- לילה לבן, הקרנת חצי גמר שני

17:00 – פתיחת שערים

18:00- להקות מחול וצעירי תל-אביב

19:00- משתתפי האירוויזיון

20:00- אבבא

21:00- פול טראנק

22:00 הקרנה חצי גמר שני

00:30- בלקן ביט בוקס

יום שישי 17 במאי, 18:00-12:00- צ'יל אאוט

12:00- פתיחה- דיג'יי

14:00- ווטרלו

15:00- בטלמניה

17:00 מוקי ודיג'יי גאלו

18:00- סגירת הכפר

יום שבת 18 במאי, 02:00-17:00- ערב נעילה חגיגי, הקרנת הגמר הגדול

18:00- דיג'יי

19:00- מופע פותח רוקוויל

20:30- אתניקס ושפיטה

22:00- הקרנת גמר האירוויזיון

 

באסה סבבה – אולפן עברית

בעקבות העניין ההולך וגובר של תיירים ללמוד עברית במהלך שהותם בעיר, כפי שעולה מנתוני האולפנים העירוניים, יפעל בכפר אולפן עברית. מדי יום ב-17:00 יתקיים שיעור חינם של עברית בסיסית בו ילמדו  מונחי יסוד, מילים חשובות, וביטויים שכל מבקר בישראל חייב להכיר כמו "שלום", "כמה זה עולה" ואיך אפשר בלי – "נהג, תפעיל מונה בבקשה" וגם מילים שהם מכירים ולא יודעים את משמעותן כמו באסה, סבבה וכפרה עליכם.

צפייה במשדרי האירוויזיון

חצאי הגמר וגמר תחרות האירוויזיון המשודרים ב"כאן תאגיד השידור הציבורי" יוקרנו על גבי מסכי ענק ברחבי הכפר, דבר שיאפשר למבקרים ליהנות מהמופעים יחד עם עשרות אלפים מתושבי העיר והמבקרים בה, לצד מעריצים מרחבי העולם. האורחים יוכלו לשבת לאורך בר באורך מאות מטרים הפונה לים ולאכול בדוכני האוכל הפזורים בחוף.

בקרבת הבימה המרכזית של הכפר מובטחת תצוגה עוצרת נשימה של נופי תל-אביב ושל עיר הנמל העתיקה של יפו. בלילה תשקיף הבימה על התאורה הדרמטית, בשיתוף חברת התאורה OSRAM, שתאיר את המבנים על קו הים של יפו העתיקה והנמל.

פעילויות במתחמי נותני החסויות

כחלק משלל האירועים שיתקיימו בכפר האירוויזיון, יפעילו נותני החסויות מתחמי פעילות חווייתיים.

חברת ההיי-טק MyHeritage, נותנת החסות הראשית של האירוויזיון, תקים ביתן שיארח אגדות וזוכי עבר של התחרות למפגשי מעריצים והופעות במהלך השבוע. בין האמנים שיבקרו בביתן החברה ניתן למצוא את קונצ׳יטה וורסט האוסטרית, זוכת התחרות לשנת 2014 (שגם תבצע הופעה מיוחדת), מאנס זלמרלב השוודי, זוכה האירוויזיון לשנת 2015, וורקה סדוצ׳קה, אלני פוריירה ועוד. בנוסף, אורחי המתחם ייהנו מעמדות התנסות חינמיות במוצרי החברה, קיר צילום של אגדות האירוויזיון ותחרויות יומיות עם אפשרות לזכות בכרטיסים לגמר הגדול.

חברת MyHeritage היא פלטפורמת הגנאלוגיה הגדולה בעולם עם מעל 100 מיליון משתמשים ו- 45 מיליון אילנות היוחסין. לאחרונה הרחיבה החברה את פעילותה באירופה ומציעה למשתמשים כלים לחקר ההיסטוריה המשפחתית באמצעות אילנות יוחסין ובדיקות DNA.

בנוסף, בשטח פסטיבל תל אביב Eat יפעלו המתחמים הבאים:

  • חברת קרלסברג עם מגוון בירות בינלאומיות
  • קוקה קולה במתחם חוויתי, במסגרתו יחולקו פרסים יקרי ערך
  • אפרול IBBLS במתחם אלכוהול מפנק למבקריו
  • יקב תבור במתחם יין משובח
  • מגנום במתחם פעילות שיאפשר לרקוד על משטח פסנתר (בדומה למשטח מהסרט BIG)
  • טכנודרום של קינדר בואנו עם הדום ענק המשמש למיצג אור קולי, עם מופעי DJ'S מובילים מהקולקטיב
  • פיליפ מוריס במתחם ישיבה מהודר במכולה מעוצבת בן שתי קומות, הצופה על כלל המתחם
  • Levi's עם עמדת TAILOR SHOP שבה חייט שיפעל במקום יחרוט שם או פאצ' על ג'ינס או כל בגד אחר שיביאו איתם המבקרים

כניסת הקהל לכפר תתאפשר דרך כניסות שיפוזרו על ציר הרברט סמואל לאורך הפארק מצפון לדרום. הכניסה אינה כרוכה בתשלום. עיתונאים יורשו להיכנס למתחם ההפקה ולמתחם האומנים המוצבים מאחורי הבמה המרכזית, בליווי נציגי דוברות העירייה. עמדה לקבלת צמידים לעיתונאים תוצב על ציר הרברט סמואל, בכניסה למתחם ההפקה, בצד הצפון מזרחי של המתחם. בנוסף, יורשו עיתונאים ואנשי תקשורת בעלי אקרדיטציה מאושרת מראש על ידי הפקת האירוויזיון, להיכנס למתחם VIP הממוקם בחלקו המערבי של הכפר.

כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

פסטיבל מנורת לילה

  פסטיבל "מנורת לילה", שהופך למסורת שנתית קבועה, יתקיים זו השנה השישית ברציפות. הפסטיבל הוא אירוע אמנות ותרבות לילי במרחב...

מגזין תל אביב13 בינואר 2020    11 דקות
0

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד

  ביום רביעי, ה-8 בינואר, יתקיים בשעה 19:00במוזיאון נחום גוטמן לאומנות ארוע ייחודי ויוצא דופן למוזיאון. בשיתוף עם "הקוביה משחקים" יתארח...

מגזין תל אביב1 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה