מגזין תל אביב

חוזרת אל המוזיקה

מגזין תל אביב17 באוקטובר 2018    3 דקות
0

רינת גבאי, שעברה טלטלה זוגית אחרי "מחוברים", מוציאה אלבום חדש ומרגש שעשוי לסלול את דרכה בחזרה אל הקהל: "הייתה לי התלבטות גורלית אם להוציא את האלבום או לגנוז"

חוזרת אל המוזיקה
צילום: גבריאל בהרליה

"את התהליך שעברתי באלבום הזה אני ממשילה להריון, עם כל חוויות הגדילה, ההתפתחות והצמיחה שיש לאשה הרה", מספרת רינת גבאי בראיון ל"המקומון". "עברתי תהליך הידלקות עצמית. אני מאוד אוהבת את עצמי ועפה על החיים, אוהבת את החיים וגיליתי איפה אני מרגישה הכי חיה, ושכשאני עושה מוזיקה לייב, כשאני שרה, כמו נר דולק, אני מרגישה שאני בנקודה הכי אמיתית שלי".
מהאזנה לדיסק החדש שלה, רינת נשמעת אישית ונאמנה לעצמה ולמה שהיא הכי אוהבת. "אני מאוד אוהבת לשיר, התגעגעתי לזה ברמות שלא תיארתי לעצמי. אני פשוט מאושרת. כל המסע הזה לתוך הנשמה שלי הפגיש אותי עם רינת החדשה, רינת הבשלה, רינת שעשתה ועושה ותעשה, ורינת שהיא בעיקר של עצמה".
הדיסק החדש מוצג כאלבום בכורה, אבל אני מכיר שני אלבומים שלך, שגם יש לי אותם והם נהדרים לטעמי. השיר האחרון בדיסק הנוכחי "רגעים" הוא מאלבומך השני. מדוע בחרת לסיים את האלבום "רגע מושלם" בשיר "רגעים"?
"בחרתי להוסיף את 'רגעים' כרצועת בונוס מהסיבה שהמרחק בין האלבום האחרון לאלבום הנוכחי גדול וזה שיר שבאמת יקר ללבי. מבחינתי הוא ציון דרך. בשלב ההוא הפסקתי עם הקריירה כזמרת והתחלתי למעשה קריירה חדשה שהפתיעה גם אותי והביאה אותי למקום חדש בחיי ומשמח – עולם הילדים. גם מדובר בתקופה של האמהות שלי לראשונה. היום אני חוזרת לעולמי הקודם, בנוסף לעולמי הנוכחי. בתקווה שאני צודקת ויכולה לנהל שני עולמות בו זמנית בצורה מקצועית בשני האספקטים של הקריירה. מאוד רציתי לייבא לעצמי את השיר ההוא ולהתחיל מהנקודה שבה הפסקתי לשם ההמשכיות".

מקווה שיהיה לזה המשך
כאשר אני שואל את רינת האם לדעתה יהיה המשך לקריירת הזמרה למבוגרים, היא משיבה בכנות: "אני מאוד מקווה שיהיה לזה המשך ושאהיה רלוונטית. אין לי מושג. אני יוצאת אל הלא נודע. אני מאוד מאמינה במוזיקה שלי, הרבה יותר מאשר אני מאמינה בעצמי. כלומר ביני לביני אני מאוד מאמינה בעצמי, אבל חוץ מזה אני לא יודעת כמה אנשים יודעים מה אני נותנת ומה השירים שלי ואיך עושים את זה בדור הזה. אני יוצאת למסע מבחינתי בתקווה שכן יהיה לזה המשך, אבל ימים יגידו".
איך הייתה העבודה עם שמוליק דניאל?
"פלאית. שמוליק בעצם לקח אותי בצורה מאוד עדינה, הוא זיהה את השבריריות שהייתה בי, את ההיסוס הקל שהיה בתוכי, הוא טיפל וטיפח בצורה מופתית. הוא התייחס לכל שיר בהתאם לשיר, עטף אותו בעיבוד הכי מדויק שהוא יכול היה לייצר עבורו. זה היה מסע מאוד נפלא וכיפי.
"הרגשתי באולפן התרגשות גדולה מאוד. כל פעם שהגיעו נגני כינור ונגני קרן, הרגשתי שאני רואה את התהליך שבו התינוק שלי מתבשל וגדל. כל אחד הביא יופי פנימי וכישרון בלתי נדלה. מדובר בתהליך מאוד טוב. לא רציתי שהתהליך יסתיים, כי ידעתי שזאת מתנה, זאת זכות לעשות מוזיקה, הבנתי את הגודל של הזכות ופשוט נהניתי, עפתי על עצמי, על כל שיר, ממש הצמחתי כנפיים".
מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה?
"אני מאוד רוצה שיטעמו את הפירות שלי ויאהבו אותם. אני מאחלת לעצמי שנה טובה ומתוקה בתחום והרבה הצלחה. אני מאוד מאמינה בעצמי ובמה שאני עושה ובשירים שלי ומתרגשת שאני יודעת שהשירים האלה קיבלו חיים. אחרי 'מחוברים' הייתה לי התלבטות גורלית אם להוציא את האלבום או לגנוז. זה היה ממש לכיוון הגניזה, הנס הזה קרה לי, ואני מחזיקה את הדיסק ביד, ולא נותר לי אלא לתת לו את ברכת הדרך כמו אם טובה שמברכת את ילדה בכל יום לפני בית הספר".

כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

פסטיבל מנורת לילה

  פסטיבל "מנורת לילה", שהופך למסורת שנתית קבועה, יתקיים זו השנה השישית ברציפות. הפסטיבל הוא אירוע אמנות ותרבות לילי במרחב...

מגזין תל אביב13 בינואר 2020    11 דקות
0

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד

  ביום רביעי, ה-8 בינואר, יתקיים בשעה 19:00במוזיאון נחום גוטמן לאומנות ארוע ייחודי ויוצא דופן למוזיאון. בשיתוף עם "הקוביה משחקים" יתארח...

מגזין תל אביב1 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה