מגזין תל אביב

הזהות הישראלית של דודי

מגזין תל אביב22 בנובמבר 2018    2 דקות
0

דודי בר דוד זכה לכתוב ולהלחין לא מעט להיטים למבצעים גדולים • כעת הוא משיק מופע עם כל הלהיטים, ובדרך עוצר לראיון על תחילת הדרך, החלומות לעתיד והחיפוש המתמיד אחר זהות

הזהות הישראלית של דודי
בר דוד. "נושם את תל אביב ומחבק את לוד" • צילומים: גבריאל בהרליה

דודי בר דוד, תושב תל אביב, הוא אחד השמות החמים בתעשיית המוזיקה כיום.
שלושת הסינגלים ששחרר מתוך האלבום שייצא בסוף 2018 – "השיר שלך", "כל החלומות תפוסים" ו"עוד לא למדנו כלום" – הצליחו מאוד ונוגנו בלא מעט תחנות רדיו.
"זה לא מובן מאליו עבורי, זה מרגש ונותן לי כוח עצום להמשיך ליצור ולהופיע", אומר בר דוד בראיון ל"המקומון", וכבר מתכונן לאלבום הבא, שרובו עוסק בזהות.
"אני שייך לדור שנולד בשנות ה-80", הוא מספר. "באמצע תהליך ההתבגרות שלנו חווינו את הפריצה הטכנולוגית המטורפת – מהפכת האינטרנט שהותירה אותנו מבולבלים ובוהים מול מסכים עם לייקים, תגובות וחברים וירטואליים. מכאן התחילה השאלה מה הזהות שלי. אני בן לזוג עולים מגיאורגיה שעלו לארץ בתחילת שנות ה-70, דור ראשון בארץ, ומכאן שהנושא של הזהות הישראלית שלי, תוך ההבדלים התרבותיים של הפריפריה מול תל אביב החל להעסיק אותי תוך כדי כתיבת האלבום".
איזה תהליך עבר עליך ביצירת אלבומך?
"התהליך שעברתי הוא בעצם היכולת להכיל את שני החלקים שבי. מצד אחד, ילד שגדל בלוד של שנות ה-80 וה-90 ומחבק את המקום שממנו באתי. מצד שני, אמן שחי במרכז תל אביב כבר עשר שנים ונושם את העיר הזו".
בימים אלה בר דוד מופיע עם הלהקה שלו. במופע הוא מבצע שירים מהאלבום שבדרך וגם שירים שכתב לאמנים אחרים בגרסאות המקוריות בדיוק כפי שנולדו אצלו באולפן. הוא יארח את היוצר והמפיק המוזיקלי גיל ויין, שאחראי ללהיטים רבים מהתקופה האחרונה.
מה ההבדל מבחינתך בין הכנה של אלבום לבין הכנה למופע?
"באלבום יש אלמנט של התכנסות פנימה ואינטימיות. מעין מסע אינטימי שבו אתה לוקח את המאזין שקשוב לך לכל מילה וצליל. בהופעות המאזין הופך כבר לצופה, שזה רובד עוצמתי נוסף בניגוד להאזנה לשיר ברדיו. הרגע הזה שבו המון אנשים חווים יחד חוויה הוא מאוד חזק בעיניי".
אילו אמנים בישראל אתה אוהב?
"קשה לי לענות על השאלה הזאת, כי יש כל כך הרבה יוצרים, זמרים ומפיקים שאני מאוד מחובר למה שהם עושים – כל אחד בתחומו. אני חושב שיש שפע בלתי נתפס ורמה מאוד גבוהה של יצירה, הפקה והופעה. המוזיקה הישראלית מתפתחת בצורה מעוררת השראה למגוון רחב של סגנונות, ועצם זה שאולמות המופעים מלאים בקהל שמצביע ברגליים זה הוכחה לכך שישי רעב אמיתי למוזיקה ישראלית מקורית וחדשה".

כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

פסטיבל מנורת לילה

  פסטיבל "מנורת לילה", שהופך למסורת שנתית קבועה, יתקיים זו השנה השישית ברציפות. הפסטיבל הוא אירוע אמנות ותרבות לילי במרחב...

מגזין תל אביב13 בינואר 2020    11 דקות
0

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד

  ביום רביעי, ה-8 בינואר, יתקיים בשעה 19:00במוזיאון נחום גוטמן לאומנות ארוע ייחודי ויוצא דופן למוזיאון. בשיתוף עם "הקוביה משחקים" יתארח...

מגזין תל אביב1 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה